84 minuty meczu z AZS w liczbach

Młodzi siatkarze Transferu Bydgoszcz mają za sobą ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie. Spotkanie trwało 84 minuty i zakończyło się w czterech setach, wygraną ekipy gospodarzy, którzy zainkasowali cenne trzy punkty.

Bydgoszczanie zmierzyli się z częstochowianami w bardzo okrojonym składzie, jednak starali się walczyć. Najdłuższa była trzecia partia, która zakończyła się po 22 minutach, zwycięstwem naszej drużyny 25:23. Po stronie gości najlepiej spisał się Michał Kaczyński, który zdobył dla swojej drużyny 19 punktów. Z kolei w naszym zespole bardzo dobrze wypadł Remigiusz Szczucki-Kriese, zdobywając 18 „oczek”, z czego 15 atakiem.

Dobrze zagraliśmy blokiem i w polu zagrywki. W ataku najlepiej poradziliśmy sobie w wygranej trzeciej partii, kiedy to atakowaliśmy na poziomie 58%. W pozostałych setach ta skuteczność była znacznie niższa, w czym można upatrywać przyczyn przegranej. Popełniliśmy także sporo błędów w tym elemencie. Po nieudanych atakach oddaliśmy rywalom 15 punktów.