Chemik Bydgoszcz najlepszy w Memoriale Wedera!

Za nami XI Memoriał im. Sławomira Wedera. W miniony weekend – 21-22 grudnia – w dwóch halach: bydgoskiego Chemika i ZS nr 26, rozegrany został turniej w kategorii juniorów i kadetów. Najlepsze okazały się zespoły gospodarzy.

Wszystko rozpoczęło się w sobotni ranek. W hali Chemika podopieczni Tomasza Zaczka podejmowali zespół Jokera Piła. Nie mieli większych problemów z pokonaniem przeciwnika i cieszyli się ze zwycięstwa w trzech setach. O tej samej godzinie, również z zespołem z Piły, swój mecz toczyli kadeci pod wodzą Krzysztofa Kowalczyka. Oni również tryumfowali w trzech setach.

W drugim spotkaniu tego dnia w kategorii junior, Stoczniowiec Gdańsk przegrał z Budowlanką Toruń. Z kolei w kadetach lepsi od AZS-u Olsztyn okazali się siatkarze Trefla Gdańsk, którzy wygrali w tie-breaku.

Rywalizację w drugiej części dnia od zwycięstwa rozpoczął zespół Budowlanki Toruń, który w trzech setach pokonał Joker Piła. Z kolei w kadetach gdańszczanie odnieśli drugą wygraną, tym razem pokonując w trzech partiach ekipę z Piły.

Ostatni sobotni mecz w kategorii juniorów toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy nie dali żadnych szans ekipie z Gdańska i pewnie wygrali w trzech setach. Z kolei podopieczni Krzysztofa Kowalczyka wyrwali zwycięstwo w tie-breaku drużynie AZSu Olsztyn.

Niedzielne mecze rozstrzygały o klasyfikacji końcowej Memoriału. Siatkarze Chemika Bydgoszcz w trzech setach zwyciężyli z ekipą Budowlanki Toruń, zapewniając sobie pierwsze miejsce w turnieju. Wygraną w turnieju zapewnili sobie również kadeci, którzy wygrali w trzech setach z Treflem Gdańsk. Z kolei w ostatnich meczach z wygranych cieszyli się: w juniorach – Joker Piła, a w kadetach AZS Olsztyn.