Chemik I w półfinale MP Kadetów!

Za nami ćwierćfinały Mistrzostw Polski Kadetów. Udział w nich wzięły dwie drużyny bydgoskiego Chemika. Podopieczni Tomasza Zaczka wywalczyli awans do półfinałów, natomiast nasz drugi zespół wrócił z Jastrzębia pokonany.

Pierwszy zespół Chemika był gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego. Bydgoszczanie nie dali swoim rywalom większych szans. Już w pierwszym meczu, kiedy to podejmowali ekipę Hutnika Kraków, pokazali swoją siłę, wygrywając wyraźnie 3:0 i pozwalając rywalom na zdobycie zaledwie 32 punktów w trzech setach. Awans do półfinału przypieczętowali w drugim pojedynku odnosząc kolejne zwycięstwo. Po dwóch dniach rywalizacji pewni miejsca w półfinale byli także akademicy z Olsztyna. To właśnie z nimi nasi siatkarze stoczyli w niedzielę bój o pierwsze miejsce w turnieju. Było to najciekawsze spotkanie, który ostatecznie zakończyło się wygraną podopiecznych Tomasza Zaczka 3:0. Przez dwa pierwsze sety oglądaliśmy jednak wyrównaną walkę.

***

W Jastrzębiu Zdrój o awans do półfinału Mistrzostw Polski walczył natomiast nasz drugi zespół. Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka nie byli faworytami tego turnieju. Trafili do bardzo trudnej grupy i jasnym było, że ciężko będzie o wywalczenie awansu. W pierwszym meczu mierzyliśmy się z gospodarzami, którym ulegliśmy w trzech setach. Podobnie było dzień później w starciu z AKS V LO Rzeszów. Już wówczas wiedzieliśmy, iż nie uda nam się awansować do półfinału. Turniej zakończyliśmy jednak wygraną 3:1 z Huraganem Wołomin.

Jastrzębski Węgiel – Chemik II Bydgoszcz 3:0
(25:13, 25:12, 25:21)

Huragan Wołomin – AKS V LO Rzeszów 3:0
(25:0, 25:0, 25:0)

Chemik II Bydgoszcz – AKS V LO Rzeszów 0:3
(23:25, 16:25, 23:25)

Jastrzębski Węgiel – Huragan Wołomin 3:0
(25:17, 25:11, 25:16)