Chemik najlepszy w ćwierćfinałach!

Za nami turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów. Bydgoszczanie awans do półfinałów wywalczyli już wczoraj, dzięki zwycięstwu nad ekipą z Kędzierzyna. Dziś jednak przypieczętowali ten sukces wygrywając z akademikami z Olsztyna, jednocześnie zajmując pierwsze miejsce w całym turnieju.

III dzień - 08.05

MMKS Kędzierzyn-Koźle - Volley Rybnik
W pierwszym spotkaniu ostatniego dnia turnieju ćwierćfinałowego zmierzyły się drużyny, które nie osiągnęły jeszcze zwycięstwa. Dlatego też bezpośrednie starcie tych zespołów zadecydowało o kolejności w tabeli. Siatkarze z Rybnika w dwóch pierwszych odsłonach nie mieli problemów z rywalami, nie pozwalając im na zbliżenie się do granicy dwudziestu punktów. Ich przewaga była wyraźna. Dopiero w trzecim secie byliśmy świadkami bardziej wyrównanej gry, jednak ostatecznie kędzierzynianie musieli uznać wyższość przeciwnika i pogodzić się z trzecią porażką. W całym turnieju ekipa MMKS-u nie zdołała zwyciężyć nawet seta. SIatkarze Volley Rybnik natomiast pierwszego dnia byli bliscy zwycięstwa z gospodarzami, jednak ostatecznie przegrali po tie-breaku. Drugiego dnia lepsi od nich okazali się olsztynianie.

MMKS Kędzierzyn-Koźle - Volley Rybnik 0:3
(15:25, 12:25, 22:25)

***

Chemik Bydgoszcz - AZS UWM Olsztyn I
W spotkaniu zamykającym całym turniej gospodarze mierzyli się z akademikami z Olsztyna. Mecz ten decydował o tym, kto zostanie zwycięzcą całych zawodów, bowiem obie drużyny w dwóch pierwszych dniach nie odniosły porażki.
Całe spotkanie można uznać za niezwykle wyrównane. W decydującym momencie premierowej odsłony mieliśmy dwupunktową przewagę (22:20), co pozwoliło nam spokojnie doprowadzić tego seta do końca (25:23). Zdecydowanie inaczej przebiegała natomiast druga partia. Akademicy narzucili swój rytm gry i gdy wydawało się, że doprowadzą do remisu w całym spotkaniu, gospodarze zaczęli odrabiać straty. Ze stanu 19:24 udało się wyrównać, a nerwową końcówkę rozstrzygnąć na swoją korzyść. Wielki w tym udział Bartosza Filipiaka, który wyróżniał się nie tylko w tym spotkaniu, ale i w całym turnieju. W trzecim secie w szeregi naszej drużyny wkradło się rozprężenie, a dobrze grający olsztynianie zdołali odnieść zwycięstwo. Wyrównana walka w czwartej odsłonie przyniosła sukces gospodarzom, którzy wygrali spotkanie 3:1 i zostali tryumfatorami całego turnieju!

Wyniki wszystkich spotkań turnieju:

Chemik Bydgoszcz - Volley Rybnik - 3:2 (25:17, 23:25, 18:25, 25:18, 15:13)
MMKS Kędzierzyn-Koźle - AZS UWM Olsztyn I - 0:3 (23:25, 17:25, 15:25)

Volley Rybik - AZS UWM Olsztyn I - 1:3 (27:25, 31:33, 28:30, 20:25)
Chemik Bydgoszcz - MMKS Kędzierzyn-Koźle - 3:0 (25:14, 25:23, 25:16)

MMKS Kędzierzyn-Koźle - Volley Rybnik - 0:3 (15:25, 12:25, 22:25)
Chemik Bydgoszcz - AZS UWM Olsztyn I - 3:1 (25:23, 29:27, 18:25, 25:23)

Skład Chemika Bydgoszcz:
Miłosz Lipski, Bartosz Filipiak, Jan Lesiuk, Aleksander Łyczak, Paweł Stysiał, Rafał Stasiński, Kacper Zieliński, Wojciech Szwemin, Paweł Drzazga, Damian Żurawicz, Kacper Jankowski, Jan Nowakowski

Trenerzy: Tomasz Zaczek (I trener), Krzysztof Kowalczyk (II trener)

Siatkarze Chemika Bydgoszcz będą również gospodarzami jednego z turniejów półfinałowych.

2011-05-08:1565 Napisane przez: Anna Falk