Chemik piąty w MP Kadetów!

W weekend rozegrane zostały decydujące mecze Mistrzostw Polski Kadetów. Bydgoszczanie turniej zakończyli na piątym miejscu, natomiast złote medale zgarnął zespół AKS V LO I Rzeszów. W walce o brąz lepsi od olsztynian byli z kolei siatkarze Metra.

Podopiecznym Tomasza Zaczka po piątkowej porażce z Metro Warszawa pozostała walka o miejsca 5-8. Zakończyli ją z powodzeniem, wygrywając decydujące starcie w czterech setach.

Rywalizację o miejsce 5. rozpoczęli od spotkania z Treflem Gdańsk. Bez większych problemów ograli rywali w trzech setach, dając sobie tym samym szansę na zajęcie piątej lokaty w Mistrzostwach. Równie łatwo z Czarnymi Radom poradzili sobie łodzianie. Tym samym drużyny, które walczyły ze sobą w fazie grupowej, ponownie spotkały się w meczu decydującym o miejscach końcowych. Bydgoszczanie oddali przeciwnikom tylko jednego – trzeciego – seta, w pozostałych wyraźnie górowali, dzięki czemu zakończyli Mistrzostwa Polski na piątym miejscu.