Chemik zagra o złoto!

Za nami czwarty dzień turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadetów. Bydgoszczanie pewnie wygrali fazę grupową, awansując do półfinału z pierwszego miejsca. Tam już jednak tak łatwo nie było.

Najpierw na boisko wybiegły zespoły, które walczyły o miejsca od piątego do ósmego. Wygrana MOS Wola Warszawa nad Progress Września oraz AKS Rzeszów I nad Norwidem Częstochowa, dały tym drużynom szansę na walkę o piątą pozycję. Warszawianie cieszyli się z wygranej po czterech setach, z kolei zespół z Rzeszowa „wyrwał” mecz dopiero w tie-breaku.

***

Następnie na parkiet wybiegli Ci, którzy walczyli w niedzielę o medale. Jako pierwsi w półfinale zagrali bydgoszczanie, których rywalem była ekipa z Rzeszowa. Mecz nie ułożył się po naszej myśli w dwóch pierwszych odsłonach, które lepiej rozegrali rywale, obejmując prowadzenie 2:0. Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka nie zamierzali się jednak poddawać. Zerwali się do walki i zdołali doprowadzić do wyrównania w meczu, a następnie zwyciężyli także w tie-breaku, ciesząc się z awansu do ścisłego finału!

MVP: Kacper Bobrowski

Chemik Bydgoszcz – AKS Rzeszów II 3:2
(22:25, 22:25, 25:16, 25:11, 15:12)

***

W drugim półfinale jastrzębianie bez większych problemów pokonali drużynę AZS UWM Wojmex Olsztyn, z którą nasi siatkarze wygrywali w fazie grupowej bardzo szybko, w trzech setach.

Jastrzębski Węgiel – AZS UWM Wojmex Olsztyn 3:0
(25:21, 25:19, 25:19)
MVP: Patryk Niemiec

2014-05-10:1989 Napisane przez: Anna Falk