Chemik zagra w finałach!

W miniony weekend rozegrane zostały półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. W czterech miastach Polski po cztery zespoły walczyły o miejsca w turnieju finałowym. Z każdego półfinału awans wywalczyły dwie ekipy.

Bydgoszczanie swoje mecze rozgrywali w Jastrzębiu. Do półfinałów awansowali z pierwszego miejsca, z turnieju który odbył się w naszym mieście. Prócz naszej drużyny w turnieju półfinałowym w Jastrzębiu zagrali oczywiście gospodarze, a także zespoły z Radomia i Olsztyna.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kowalczyka zmagania rozpoczęli od meczu z Czarnymi Radom. Szybko uporali się z rywalem, wygrywając w trzech setach. W żadnym nie pozwolili radomianom przekroczyć granicy dwudziestu punktów. Pewnymi miejsca w finałach byliśmy już po drugim dniu rywalizacji. W porannym meczu pokonaliśmy AZS UWM Olsztyn 3:1, natomiast wieczorem jastrzębianie ograli Czarnych Radom, co dało pewny awans właśnie gospodarzom, jak i naszej drużynie.

Niedzielne spotkania decydowały już tylko o kolejności w tabeli. Gospodarze okazali się lepsi od siatkarzy Krzysztofa Kowalczyka w czterech setach, z kolei olsztynianie ograli Czarnych Radom 3:1, dzięki czemu uniknęli zajęcia ostatniego miejsca, choć nie dawało im to awansu.