Delecta rewanżuje się akademikom z Olsztyna!

Młodzi zawodnicy Delecty Bydgoszcz pojechali do Olsztyna z rządzą rewanżu za porażkę w trzeciej kolejce. Zadanie wykonali w stu procentach, wygrywając 3:1 i inkasując komplet punktów. Tym samym spokojnie utrzymują trzecie miejsce w tabeli.

Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka w tym spotkaniu pokazali, że ostatnie wygrane nie były przypadkiem. Już w pierwszym secie odnieśli pewne zwycięstwo, pozwalając rywalowi na ugranie zaledwie 18 punktów. Wprawdzie w drugim byli wyraźnie gorsi, a w trzecim walczyli na przewagi, to jednak wygrana nerwowa końcówka podbudowała morale drużyny. Cały mecz zakończył się w czterech setach i to bydgoszczanie mogą cieszyć się z cennych punktów.

Zwycięstwo pozwoliło na utrzymanie trzeciego miejsca w tabeli. Nasz zespół ma w tym momencie pięć punktów przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem. Sytuacja ta może ulec zmianie po meczu Jastrzębskiego Węgla z Fartem Kielce.

AZS UWM Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 1:3
(18:25, 25:15, 24:26, 20:25)

2010-12-18:1476 Napisane przez: Anna Falk