IV miejsce w Serbii!

Miniony tydzień należał do siatkarzy Chemika Bydgoszcz, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Świata Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce. Młodzi siatkarze szli przez turniej jak burza, ostatecznie kończąc zmagania na czwartej lokacie.

Złoty medal Ogólnopolskiej Gimnazjady był dla siatkarzy BKS Chemika Bydgoszcz przepustką na Mistrzostwach Świata Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce, gdzie reprezentowali Polskę. W Serbii nasz zespół prowadził duet trenerski - Bartosz Zaparucha i Tomasz Zaczek, a młodzi siatkarze byli jedną z 32 drużyn rywalizujących o złoty medal. Bydgoszczanie znaleźli się w grupie H. W trzech rozegranych meczach, kolejno z Serbią II, Izraelem i Portugalią nie stracili nawet seta, meldując się z kompletem punktów w kolejnej części zmagań.

Kolejnym rywalem siatkarzy Chemika Bydgoszcz była Słowacja, którą młodzi zawodnicy pokonali 2:0. W ćwierćfinale zmierzyli się z reprezentacją Chin.  Po pierwszym wygranym secie, w drugim na prowadzenie wyszli Chińczycy. Młodzi siatkarze zdołali jednak odwrócić losy meczu i awansować do półfinału. Tam czekała na nich Hiszpania, która okazała się silniejsza, zwyciężając 3:0. W meczu o brązowy medal górą byli Irańczycy.

Siatkarze Chemika Bydgoszcz zmagania w Mistrzostwach Świata Szkół Gimnazjalnych zakończyli na czwartej lokacie.