Kadeci Chemika z brązowym medalem!

Zwycięstwem ze Skrą Bełchatów młodzi bydgoscy siatkarze wywalczyli w niedzielę trzecie miejsce w finale mistrzostw Polski podczas turnieju, którego byli gospodarzem. Najlepszym atakującym turnieju został Bartosz Filipiak, a środkowym Jan Nowakowski.

Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka po piątkowej porażce 1:3 z bełchatowianami w meczu o 1. miejsce w grupie wzięli w ten sposób rewanż na rywalach. W sobotnim półfinale nie sprostali Resovii Rzeszów, zespołowi, z którym przegrali mecz o pierwszą lokatę w turnieju półfinałowym, który odbył się w połowie maja również w Bydgoszczy. Szkoleniowiec Chemika zapowiadał wówczas, że jego zawodnicy spróbują się teraz zrewanżować, ale ponownie lepsi byli rzeszowianie, którzy zresztą zdobyli złoty medal.

W sobotę dwa pierwsze sety dość łatwo padły łupem Resovii, a chemicy po wygraniu trzeciej partii byli bliscy doprowadzenie do piątego seta. Zabrakło im jednak trochę szczęścia i „zimnej głowy”. Do meczu o brąz ze Skrą przystąpili jednak mocno zmotywowani i choć emocji nie zabrakło, wygrali potwierdzając tym samym, że srebrny medal podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nie był przypadkiem.

- Zmęczenie zawodników jest duże, ale radość jest ogromna, faktycznie to potwierdzenie wyników OOM z Radomia - mówi trener Kowalczyk. - Tam jednak też ważniejsze było, że w półfinale wygraliśmy z Rzeszowem z 3:2. Oba mecze miały podobny przebieg, z tym, że wówczas udało nam się wygrać czwartego seta. Dla mnie ogromnie ważne, jest też, że mimo tylu spotkań, zmęczenia, chłopacy pokazali swój swój potencjał. Przyszłość jest przed nimi, wierzę, że będą stanowić o sile bydgoskiej siatkówki, także seniorskiej, a moim marzeniem jest, by wzmocnili w przyszłości Delectę. Medal jest ich wielkim sukcesem, teraz postaramy się jeszcze powalczyć w finale Gimnazjady, która w dniach 13-16 czerwca odbędzie się w Siedlcach.

WYNIKI

Sobota
O miejsca 5-8: MMKS Maraton Świnoujście - KS Metro Warszawa 0:3 (17:25, 24:26, 19:25), AZS UWM Olsztyn - RCS Czarni Radom 3:2 (12:25, 22:25, 25:14, 25:21, 15:10)
O miejsca 1-4: EKS Skra Bełchatów - Delic Pol Norwid Częstochowa 0:3 (20:25, 19:25, 19:25), BKS Chemik Bydgoszcz - AKS Resovia Rzeszów 1:3 (11:25, 20:25, 26:24, 24:26)

Niedziela
O 7. miejsce: Maraton – AZS UWM 2:3 (25:17, 22:25, 21:25, 25:23, 10:15); o 5. miejsce: Czarni – Metro 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:22);
O 3. miejsce: Chemik – Skra 3:0 (25:20, 27:25, 25:23);
O 1. miejsce: Resovia - Delic Pol Norwid 3:2 (17:25, 23:25, 25:23, 26:24, 15:12).

Kolejność:
1. AKS Resovia Rzeszów, 2. Delic Pol Norwid Częstochowa, 3. BKS Chemik Bydgoszcz, 4. EKS Skra Bełchatów, 5. RCS Czarni Radom, 6. KS Metro Warszawa, 7. AZS UWM Olsztyn, 8. MMKS Maraton Świnoujście

Najlepsi zawodnicy turnieju
Atakujący: Bartosz Filipiak (Chemik); przyjmujący: Michał Kaczyński (Delic Pol Norwid);
Środkowy: Jan Nowakowski (Chemik), libero: Krzysztof Kołodziej (Delic Pol Norwid);
Rozgrywający: Jakub Kosiek (Resovia); MVP turnieju: Piotr Świst (Resovia)

Resovia Rzeszów: P. Świst, P. Czubiński, J. Mietkarz, M. Kalandyk, J. Woś, J. Madej, M. Rejowski, M. Kosztyła, P. Pałka S. Djaou, J. Kosiek, J. Durski K.

Delic Pol Norwid Częstochowa: B. Krulicki, M. Woński, K. Maruszczyk, D. Szewczyk, D. Rokosa, M. Kaczyński, K. Kołodziej, D. Wilczyński, J. Nowosielski, A. Smolarczyk, A. Woźnica, M. Kowerda

BKS Chemik Bydgoszcz: Bartosz Filipiak, Kacper Jankowski, Miłosz Lipski, Rafał Stasiński, Jan Nowakowski, Kacper Zieliński, Wojciech Szwemin, Michał Kubiak, Marek Kamiński, Łukasz Wiese, Piotr Sieńko, Łukasz Detmer.

Dodatkowo zostali wybrani najlepsi w każdej drużynie: Kamil Durski (Resovia), Bartosz Krulicki (Delic Pol Norwid), Łukasz Wiese (Chemik).

2010-06-07:1535 Napisane przez: Anna Falk