Kamil Droszyński Mistrzem Świata!

Za nami Mistrzostwa Świata Kadetów, które rozgrywane były w dniach 14-23 sierpnia. Oczywiście nie zabrakło na nich reprezentacji Polski, która okazała się najlepszym zespołem globu w swojej kategorii wiekowej! Wychowanek Chemika Bydgoszcz - Kamil Droszyński - ma kolejny medal!

Fazę grupową biało-czerwoni rozpoczęli od pojedynku z Bułgarami, z którymi wygrali 3:1. Dzień później w takim samym stosunku ograli Iran. Po dniu przerwy odnieśliśmy kolejne dwa zwycięstwa, obydwa w trzech setach, nad Chile i Tajwanem. Tym samym reprezentanci Polski z kompletem zwycięstw wygrali swoją grupę, tracąc zaledwie dwa sety.

Kolejnym przeciwnikiem Polaków była Japonia. Choć oddaliśmy rywalom premierową partię, kolejne trzy sety zwyciężyliśmy bardzo pewnie, nie dając rywalom najmniejszych szans. Tym samym znaleźliśmy się w ćwierćfinale, w którym po wygranej nad Turkami, czekali na nas Chińczycy. Nie było to trudne spotkanie. Biało-czerwoni ograli rywali 3:0 i zameldowali się w najlepszej czwórce turnieju.

W półfinale trafiliśmy ponownie na Irańczyków, którzy w tie-breaku pokonali Włochów. Mecz lepiej rozpoczęli rywale, którzy zwyciężyli w premierowej partii 25:18. W kolejnych trzech tryumfowali Polacy, dzięki czemu byli już pewnie co najmniej srebrnego medalu. W drugim półfinale Argentyńczycy ograli Rosjan 3:2 i to oni zapewnili sobie miejsce w wielkim finale.

Decydujący o złocie mecz był wyrównany. Pierwsza partia padła łupem Argentyńczyków, jednak biało-czerwoni szybko doprowadzili do wyrównania. Nie poddali się także po przegranej końcówce trzeciego seta, w którym walka toczyła się na przewagi (28:30). Odrobili straty, wygrywając 25:18 i doprowadzając do tie-breaka. W piątym secie nie pozwolili rywalom na wiele. Zwyciężyli pewnie 15:7, ciesząc się z tytułu Mistrzów Świata! Co warte podkreślenia, drużynę do Mistrzostwa Świata poprowadził wychowanek Chemika Bydgoszcz – Kamil Droszyński!

Polska - Argentyna 3:2
(22:25, 25:23, 28:30, 25:18, 15:7)

Składy zespołów:
POLSKA: Droszyński (5), Kwolek (19), Woch (16), Ziobrowski (10), Fornal (24), Kochanowski (10), Masłowski (libero) oraz Domagała,
Argentyna: Roberts, Balague (11), Loser (10), Arreche (4), Martínez (16), Benavídez (16) , Michelón (libero) oraz Bucciarelli (1), Giraudo (1), Gazzaniga, Manzano, Soria (5).