Kolejne zwycięstwo Delecty!

Młodzi siatkarze bydgoskiej Delecty pojechali do Warszawy, by powalczyć o niezwykle cenne punkty. Udało się powtórzyć wynik z piątej kolejki, kiedy to podejmowali Politechnikę na własnym terenie. Zwycięstwo 3:1 pozwoliło nam utrzymać trzecie miejsce w tabeli. Wciąż jednak tracimy trzy punkty do drugiej Skry Bełchatów.

Mecz nie rozpoczął się dla naszej drużyny najlepiej. Słaba gra i błędy własne sprawiły, że pierwszy set padł łupem gospodarzy. Ich przewaga była w tej partii niepodważalna. Zwyciężyli bowiem do 16. Od początku drugiego seta natomiast podopieczni Krzysztofa Kowalczyka zaczęli grać zdecydowanie skuteczniej. W polu serwisowym ręki nie wstrzymywał zarówno Waliński, jak i Owczarz, dzięki czemu odnieśliśmy pewne zwycięstwo 15:25.

W trzecim secie wydawało się, że sytuacja będzie wyglądała podobnie. Bydgoszczanie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą jednak w drugiej fazie seta stracili i sytuacja zrobiła się nerwowa. Gospodarze tracili już zaledwie jeden punkt (17:18). Końcówka należała jednak do naszej drużyny. Ponownie bardzo dobrze na zagrywce spisał się Owczarz i zwyciężyliśmy 20:25.

Czwarta partia, to absolutna dominacja bydgoskiej ekipy, która nie pozwoliła rywalowi na prowadzenie wyrównanej gry i wygrała 13:25, a tym samym 1:3 w całym spotkaniu.

Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz 1:3
(25:16, 15:25, 20:25, 13:25)

2011-01-08:1424 Napisane przez: Anna Falk