Lider nie zawodzi! Kolejna wygrana bydgoszczan!

Młodzi siatkarze Transferu Bydgoszcz do Częstochowy, a tak właściwie do Rędzin pojechali w okrojonym składzie, bez podstawowego libero - Pawła Stysiała, który chory pozostał w Bydgoszczy. Wynik tego meczu nie miał wpływu na naszą pozycję w tabeli. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Transferu 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wypracowali sobie przewagę (8:3). Bydgoszczanie nie zamierzali się jednak poddawać i bardzo szybko odrobili straty (11:11). Chwilę później już prowadziliśmy – 13:12. Od tego momentu nie pozwoliliśmy rywalom na doprowadzenie do remisu, sukcesywnie podwyższając swoją przewagę. Ostatecznie seta zwyciężyliśmy 25:21.

Niemal identyczny początek miała także druga partia. Gospodarze odskoczyli na kilka punktów (7:3) i ponownie prawie w tym samym momencie pozwolili naszej drużynie wyrównać – 10:10. Tym razem jednak nie popełnili błędu z premierowej odsłony, szybko wracając do prowadzenia – 18:14. Choć staraliśmy się walczyć, częstochowianie wyraźnie złapali wiatr w żagle i do końca seta nie pozwolili nam już na wiele, wygrywając 25:19.

Inaczej rozpoczął się trzeci set. Choć objęliśmy prowadzenie 5:2, miejscowi siatkarze szybko wyrównali – 5:5. Ponownie jednak odskoczyliśmy – 8:5 – co wyraźnie dodało nam pewności. Zaczęliśmy grać niezwykle skutecznie, zdobywając punkty seriami. Częstochowianie nie potrafili znaleźć recepty na naszych siatkarzy. Partię zwyciężyliśmy 25:15.

Czwarty set był kontynuacją trzeciego, w którym bydgoszczanie po wypracowaniu sobie kilkupunktowej przewagi, pewnie kroczyli po zwycięstwo. Tak było także w ostatniej partii tego spotkania. Szybko odskoczyliśmy rywalom (7:3), a później już tylko spokojnie prowadziliśmy wynik do końca, na przestrzeni partii budując wysoką przewagę. Ostatecznie wygraliśmy 25:14.

AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz 1:3
(21:25, 25:19, 15:25, 14:25)