ML: Pierwszy mecz w statystykach

Za nami pierwszy mecz Młodej Ligi w sezonie 2015/2016. Bydgoszczanie na inaugurację sezonu podejmowali zespół AZS Politechniki Warszawskiej. Niewiele brakowało, by spełniło się stare siatkarskie powiedzenie, że kto wygrywając 2:0…

Podopieczni trenera Krzysztofa Kowalczyka mają za sobą inaugurację sezonu. W mocno zmienionym składzie przystąpili bojowo nastawieni do rywalizacji z Politechniką. Początkowe akcje były nerwowe, walka toczyła się punkt za punkt, jednak gdy pierwsze emocje opadły, nasi siatkarze przyspieszyli i pewnie wygrali zarówno premierową, jak i drugą odsłonę. Dobrze było również w początkowych minutach trzeciego seta, zabrakło jednak kropki nad i. Warszawianie złapali wiatr w żagle i doprowadzili do tie-breaka. Gospodarze za wszelką cenę chcieli jednak zwyciężyć i tak też zrobili.

Na uwagę zasługuje postawa naszych siatkarzy w polu zagrywki, bowiem zdobyliśmy tym elementem aż 18 punktów, z czego 7 asów zgromadził Kacper Bobrowski.