ML: Z Bełchatowa z trzema punktami!

Po ubiegłotygodniowej przegranej z Effectorem Kielce na własnym parkiecie, bydgoszczanie udali się do Bełchatowa, gdzie mierzyli się z miejscową PGE Skrą. To było bardzo ważne spotkanie dla siatkarzy Krzysztofa Kowalczyka, którzy walczą o odrobienie strat do rywali. Pojedynek ten zakończył się naszą wygraną 3:1.

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz rozegrali w Bełchatowie niezłe spotkanie. Zaczęli bardzo dobrze, szybko budując przewagę, czym podcięli skrzydła gospodarzom pojedynku. Przez całego seta utrzymywali ich na dystans, co zaowocowało wygraną 25:16. Początkowa faza drugiej partii wyglądała już jednak inaczej. Tym razem to miejscowi spisywali się lepiej. Prowadzaniem nie cieszyli się długo, bowiem bydgoszczanie odrobili straty, a nawet zdołali odskoczyć. W końcówce gra jednak mocno się wyrównała. Byliśmy świadkami nerwowej końcówki, którą 28:26 zwyciężyli siatkarze Łuczniczki.

Można byłoby powiedzieć: „co się odwlecze, to nie uciecze”. W myśl tego powiedzenia zagrali siatkarze Skry w trzecim secie. Od początku seta przejęli kontrolę nad jego przebiegiem, grając bardzo pewnie. Dzięki temu zwyciężyli go 25:18 i przedłużyli swoje szanse w tym spotkaniu. Przedłużyli je jednak tylko na chwilę, bowiem w czwartej odsłonie bydgoszczanie wrócili do swojej dobrej gry z dwóch pierwszych partii, pewnie krocząc po wygraną. Ostatecznie zwyciężyli 25:17, a cały mecz 3:1.

MVP: Kacper Bobrowski

PGE Skra Bełchatów - Łuczniczka Bydgoszcz 1:3
(16:25, 26:28, 25:18, 17:25 )