MPJ: Chemik z brązowym medalem!

Za nami turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów. Bydgoszczanie już po dwóch dniach byli pewni awansu do półfinału. Ostatecznie w decydującym spotkaniu doznali porażki i w niedzielę zagrali o brąz. Z sukcesem!

Podopieczni Tomasza Zaczka trafili do grupy A, razem z Jastrzębskim Węglem, AZS-em UWM Olsztyn i Czarnymi Radom. Swoją drogę po brązowy medal rozpoczęli od zwycięstwa nad radomianami 3:0, by dzień później pokonać ekipę z Olsztyna. Już wówczas byliśmy pewni miejsca w czołowej czwórce zawodów. Ostatniego dnia walczyliśmy o pierwsze miejsce w grupie z Jastrzębskim Węglem. W nieco innym zestawieniu, w porównaniu z wcześniejszymi spotkaniami, ulegliśmy rywalom 2:3. Drugie miejsce w grupie sprawiło, iż w półfinale trafiliśmy na Trefl Gdańsk…

(31:29, 21:25, 25:20, 23:25, 15:10)

Gdańszczanie wygrali rywalizację w swojej grupie, wyprzedzając Wifamę Łódź. W trzech meczach stracili tylko seta, pokonując MOS Wola Warszawa (3:1), Metro Warszawa (3:0) i wspomnianych już łodzian (3:0). Wifama z kolei zajęła drugie miejsce w tabeli, tym samym trafiając w półfinale na Jastrzębski Węgiel.

***

Decydujące spotkania rozegrane zostały w sobotę. Dzień rozpoczęły mecze o niższe miejsca. Lepsi w walce o siódmą lokatę okazali się siatkarze Metra Warszawa, którzy pokonali 3:2 ekipę z Olsztyna. Z kolei piąte miejsce zajęli radomianie, którzy pokonali 3:1 drużynę MOS Wola Warszawa.

Ciekawie było w półfinałach. W pierwszym – jastrzębianie – dopiero po tie-breaku pokonali Wifamę Łódź. Co warte podkreślenia, łodzianie przegrywali już 2:1, jednak walczyli do końca, ulegając rywalom dopiero w piątym secie.

Nie powiodło się natomiast siatkarzom Chemika, którzy w starciu z Treflem Gdańsk zdołali wygrać tylko seta. Jednak jak zapowiadali tuż po spotkaniu, nie zwiesili głów i zrobili to, co zrobić chcieli jadąc na ten turniej – wrócili z medalem.

***

W niedzielny poranek bydgoszczanie wybiegli na parkiet z zamiarem zwycięstwa. Tak jak sobie założyli, tak zrobili. Nie dali wielu szans przeciwnikom, pewnie wygrywając 3:0. MVP tego spotkania uznany został Jędrzej Goss. Problemów w finale nie mieli także siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w trzech setach ograli Trefl Gdańsk, ciesząc się z tytułu Mistrza Polski Juniorów.