MPJ: Jesteśmy w półfinale!

Wszystko jest już jasne. Po dwóch dniach rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniorów, bydgoszczanie są pewni miejsca w czołowej czwórce turnieju. Wczoraj odnieśli drugie zwycięstwo za trzy punkty i dziś w meczu z Jastrzębskim Węglem powalczą o pierwsze miejsce w grupie.

Dzień rozpoczął się od pojedynku Wifamy Łódź z MOS Wola Warszawa. Spotkanie to pozwoliło nam poznać pierwszego półfinalistę. Łodzianie odnieśli drugie zwycięstwo, tym razem w czterech setach. Z drugiego tryumfu cieszyli się także gdańszczanie, którzy w trzech setach odprawili inni zespół ze stolicy – Metro Warszawa, pewnym krokiem meldując się w półfinałach. Z kolei Jastrzębski Węgiel miejsce w czwórce zapewnił sobie po wygranej 3:1 nad Czarnymi Radom. W ostatnim meczu drugiego dnia nasi siatkarze mierzyli się z ekipą z Olsztyna. To było kolejne bardzo dobre spotkanie w wykonaniu podopiecznych Tomasza Zaczka. Nawet przez chwilę ich wygrana nie była zagrożona! Tym samym zanotowaliśmy kolejne pewne zwycięstwo i awans do półfinału!

- „Dobrze przygotowaliśmy się mentalnie do tego meczu. Bardzo dobrze nastawiliśmy się przed tym meczem, bo wiedzieliśmy, że zadecyduje on o wejściu do czwórki. Jeśli chodzi o piątkowy mecz to nie opuszcza nas bojowe nastawienie. Robimy swoją spartańską robotę. Będziemy krzyczeć i robić wszystko, żeby wygrać” – komentował na ramach facebookowego profilu Norwidu Częstochowa, MVP meczu – Jan Lesiuk.