MPK: Szybka wygrana Chemika!

Kadeci Chemika Bydgoszcz są jednymi z faworytów turnieju o Mistrzostwo Polski, który rozgrywany jest w Nowym Tomyślu. Za nami pierwsze mecze w tych zawodach. Z wygranych cieszą się zespoły z Częstochowy i Warszawy. Kto dołączy do tych dwóch ekip?

W sesji przedpołudniowej mamy za sobą dwa mecze, po jednym w każdej grupie. W grupie A częstochowianie pokonali w czterech setach Progress Września. Z kolei w grupie B z pierwszej wygranej cieszą się siatkarze ze stolicy, choć w tie-breaku było bardzo nerwowo. Warszawianie prowadzili już 14:11, by pozwolić przeciwnikom na odrobienie strat (14:14). Ostatecznie drużyna AKS Rzeszów szansy nie wykorzystała i to ekipa MOS Wola ma na swoim koncie cenne zwycięstwo.

BKS Chemik Bydgoszcz - AZS UWM Wojmex Olsztyn

Od początku premierowej partii bydgoszczanie narzucali przeciwnikom swój rytm gry. Gdy świetnie w kontrze spisał się Prejs, o czas poprosił trener ekipy z Olsztyna. Nasz zespół prowadził bowiem 10:5. Po przerwie niewiele się jednak zmieniło. Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka grali bardzo pewnie i co najważniejsze, skutecznie. Przy świetnych serwisach Droszyńskiego zbudowaliśmy bardzo wysoką przewagę – 20:7. Ostatecznie partię wynikiem 25:9 zakończył Ratajczyk, popisując się punktową zagrywką.

Bardzo podobnie wyglądała druga partia (10:5). Bydgoszczanie szybko odskoczyli przeciwnikom, przede wszystkim za sprawą świetnej zagrywki i wysokiej skuteczności w ataku (17:7). Po dwóch skutecznych atakach Stysiała byliśmy już bliscy wygranej w drugim secie (22:9) i ostatecznie to ten siatkarz zakończył odsłonę wynikiem 25:10, popisując się asem serwisowym.

Zupełnie inaczej wyglądał początek trzeciego seta. Olsztynianie nabrali ochoty do walki i nie pozwolili naszej drużynie odskoczyć. Przy stanie 7:7 o czas poprosił trener Krzysztof Kowalczyk. Krótka rozmowa z podopiecznymi przyniosła zamierzony rezultat. Wróciliśmy do swojej pewnej gry. Dobrze spisywaliśmy się na siatce, co miało odzwierciedlenie w wyniku (14:8). Rywale nie byli w stanie nam zagrozić. Piłkę meczową dał nam Kochanowski, zagrywając w aut (24:17). Spotkanie zakończył Bobrowski, wykorzystując kontrę – 25:17.

MVP: Kamil Droszyński

BKS Chemik Bydgoszcz - AZS UWM Wojmex Olsztyn 3:0
(25:9, 25:10, 25:17)

Skład naszej drużyny: Stysiał, Ratajczyk, Bobrowski, Kleinschmidt, Prejs, Droszyński, Herrman (libero) oraz Pieper, Jaguszewski.

***

W ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju w trzech setach zwyciężyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

AKS Resovia Rzeszów I – AT Jastrzębski Węgiel 0:3
(23:25, 18:25, 13:25)
MVP: Bartosz Kwolek

2014-05-07:2001 Napisane przez: Anna Falk