Mecz z Indykpolem AZS Olsztyn w liczbach

Podopieczni Bartosza Zaparuchy rozegrali w niedzielę w Olsztynie kolejny mecz w ramach rozgrywek Młodej Ligi. Niestety do Bydgoszczy wrócili bez punktów i bez wygranego seta. Gospodarze byli wyraźnie lepsi.

Początek spotkania nie zwiastował tego, co wydarzyło się później. Zaczęliśmy bardzo dobrze, jednak wraz z upływam czasu, olsztynianie zaczęli przejmować kontrolę nad przebiegiem pojedynku. Ostatecznie po 62 minutach gry odnieśli zwycięstwo 3:0.

Obie ekipy nie zrobiły sobie większej krzywdy blokiem. Bydgoszczanie zdobyli tym elementem tylko dwa punkty, a ich autorem był Jan Lesiuk. Gospodarze zanotowali pięć bloków, z czego trzy Piotr Łukasik. Wyraźną przewagę osiągnęli jednak w ataku, zbijając na poziomie 51%. Najbardziej obciążonym był w tym elemencie wspominany już Łukasik, który na 25 rozegranych do niego akcji wykorzystał 14. Na środku świetnie spisał się Bartosz Bednarczyk, notując 80% skuteczność. Dodatkowo miejscowi popełnili tylko trzy błędy własne. Nasz zespół natomiast mylił się w ataku 12 razy. Nasza skuteczność również pozostawiała wiele do życzenia, bowiem zbijaliśmy na poziomie 39%. Najczęściej atakował Rafał Stasiński, bo 27 razy. Najwyższą skutecznością pochwalić może się natomiast Jan Lesiuk, który atakował z 44% skutecznością.

Bardzo dobrze poradziliśmy sobie w przyjęciu zagrywki, notując 53% przyjęcia pozytywnego i 39% perfekcyjnego. Rywale zagrywali w kierunku Jana Lesiuka, który dogrywał piłkę 22 razy. Świetnie wypadł Rafał Stasiński, który przyjmował na poziomie 62% perfekcyjnie! Gospodarze spisali się równie dobrze, notując 67% przyjęcia pozytywnego i 36% perfekcyjnego. Zagrywki kierowaliśmy w stronę Bartosza Mariańskiego, który został zatrudniony w przyjęciu 18 razy. Obie drużyny zdobyły po pięć punktów bezpośrednio z serwisu. W naszej drużynie dwa „oczka” zanotował Kacper Zieliński, natomiast po stronie gospodarzy wyróżnił się Kamil Obrębski, który również zapisał na swoim koncie dwa punkty. Bydgoszczanie mylili się w polu serwisowym 16 razy, z czego aż 14 w pierwszych dwóch setach. Miejscowi oddali nam po błędach 15 „oczek”.