Mecz z Treflem w liczbach

Siatkarze Delecty Bydgoszcz nie zdołali awansować do półfinału rozgrywek Młodej Ligi. W minioną sobotę przegrali na wyjeździe 2:3 z ekipą Lotosu Trefla Gdańsk, żegnając się tym samym z szansą na obronę mistrzowskiego tytułu.

Pojedynek w Gdańsku dostarczył wszystkim wielu emocji. Po dwóch niezwykle wyrównanych setach, których końcówki w walce na przewagi rozstrzygali na swoją korzyść gospodarze, nasi siatkarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Zwyciężyli dwukrotnie 25:18, doprowadzając do tie-breaka. Decydująca odsłona padła jednak łupem miejscowej drużyny, dzięki czemu gdańszczanie cieszyli się z drugiego zwycięstwa, a ono premiuje ich awansem do półfinału Młodej Ligi.

Spotkanie trwało 136 minut, z czego najdłuższym był drugi set, który zakończył się po 35 minutach walki, wynikiem 30:28 dla siatkarzy Trefla. Statystyki tego pojedynku potwierdzają wynik, bowiem różnice w poszczególnych elementach nie są aż nadto widoczne. O tym, który zespół zwyciężył decydowały zatem niuanse.

Zapisaliśmy na swoim koncie 16 punktów blokiem, przy czym aż siedem zanotował Łukasz Owczarz. Jeszcze lepszym wynikiem pochwalić może się Moustapha M'Baye, który powstrzymywał ataki naszych siatkarzy 10 razy! Cały zespół czynił to natomiast łącznie trzynastokrotnie.

Nasi rywale minimalnie lepiej wypadli w ataku, zbijając na poziomie 48%. Najbardziej obciążeni byli: Sławomir Zemlik i Mateusz Mika, którzy atakowali odpowiednio 39 i 37 razy. Najwyższą skuteczność zanotował natomiast Sławomir Stolc, który wykorzystał 8 z 12 rozegranych do niego akcji. Siłą napędową naszej drużyny był Marcin Waliński, który atakował aż 55 razy, notując 56% skuteczność! Najwyższą uzyskał Łukasz Owczarz, bowiem na punkt zamienił 9 z 15 akcji. Bydgoszczanie rzadziej popełniali własne błędy. Oddali przeciwnikom dziewięć „oczek”, oni nam natomiast 14.

W przyjęciu obie drużyny wypadły niemal identycznie. Bydgoszczanie zagrywki kierowali w stronę Michała Zaborowskiego, który dogrywał piłkę 39 razy, jednak popełnił tylko jeden błąd. Ogólne przyjęcie gospodarzy wyniosło 60%, z czego 15% perfekcyjnego. Po naszej stronie najczęściej piłki przyjmował Tomasz Bonisławski, bo 35 razy, również myląc się tylko raz. Cały zespół zanotował 55% przyjęcia pozytywnego i 15% perfekcyjnego. Gdańszczanie zagrywką zaskoczyli nas dwukrotnie, popełniając przy tym 14 błędów. Nasi siatkarze natomiast zapisali na swoim koncie 4 asy serwisowe, z czego dwa Marcin Waliński. Po błędach oddaliśmy rywalom 16 punktów.