Młodzicy Chemika ze srebrem!

Za nami turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodzików. Siatkarze Chemika Bydgoszcz pod wodzą trenera Krzysztofa Kowalczyka wywalczyli srebrne medale. W finale ulegli w trzech setach ekipie AZS UWM I Olsztyn.

Rywalizacja w turnieju finałowym w pierwszym etapie toczyła się w dwóch grupach. Bydgoszczanie trafili do grupy A, razem z zespołami: Czarni Radom, AKS Rzeszów i Gwardia Wrocław. W drugiej grupie natomiast znalazły się drużyny: AZS UWM Olsztyn, UKS Trójka Wicher Kobyłka, Delic-Pol Norwid Częstochowa oraz UKS Marcin Gortat MG13 BVF Łódź.

Faza grupowa nie zaczęła się dla nas najlepiej, bowiem w pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość ekipy Czarnych Radom. Wprawdzie przegraliśmy w dwóch setach, jednak w obu walka była naprawdę wyrównana i o zwycięstwie decydowały niuanse. By zostać w grze o półfinał w swoim drugim meczu pierwszego dnia finałów, siatkarze Chemika musieli wygrać. Podobnie jak w spotkaniu otwierającym, tak i w pojedynku z Gwardią Wrocław walka była niezwykle zacięta. Ponownie o zwycięstwie decydowały szczegóły, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów. W ostatnim meczu w grupie zagraliśmy z AKS Rzeszów, zdecydowanie przewyższając rywala i pewnie wygrywając w dwóch partiach. Tym samym po falstarcie w pierwszym spotkaniu, fazę grupową zakończyliśmy na pierwszym miejscu, wyprzedzając drużynę AKS Rzeszów, która również awansowała do półfinałów.

Awans: BKS Chemik Bydgoszcz, AKS Rzeszów,

W grupie B natomiast najlepsi okazali się siatkarze AZS UWM Olsztyn. Drugie miejsce zajęła natomiast ekipa UKS Trójka Kobyłka, jednak warto podkreślić, iż o tym czy to gospodarze czy częstochowianie zagrają w półfinale, zadecydował lepszy bilans małych punktów siatkarzy Trójki Wicher. Obie drużyny miały bowiem identyczną ilość punktów i taki sam stosunek setów.

Awans: AZS UWM Olsztyn, Trójka Wicher Kobyłka

O miejsce w ścisłym finale naszej drużynie przyszło walczyć z gospodarzami turnieju – Trójką Wicher Kobyłka, bowiem to właśnie ten zespół zajął drugie miejsce w swojej grupie. Podopieczni trenera Krzysztofa Kowalczyka poradzili sobie z rywalem bez większych problemów, dzięki czemu byli już pewni minimum srebrnego medalu. W drugim półfinale natomiast zmierzyły się drużyny z Olsztyna i Rzeszowa. Akademicy również uporali się z przeciwnikiem w dwóch setach, jednak w drugiej partii rzeszowianie byli blisko wygranej, ostatecznie przegrywając 27:25.

Półfinały:

BKS Chemik Bydgoszcz – MKS Wicher Trójka Kobyłka 2:0
(25:16, 25:23)

AZS UWM I Olsztyn – AKS I Rzeszów 2:0
(25:21, 27:25)

Drużyny, które nie zakwalifikowały się do walki o medale, stoczyły bój o niższe lokaty.

o miejsca 5-8
RCS Czarni Radom – UKS Marcin Gortat MG13BVF Łódź 2:0
(25:21, 25:17)

KS Gwardia Wrocław – Delic-Pol Norwid Częstochowa 2:1
(25:15, 22:25, 15:11)

Niedziela byłam dniem, który przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia. Bydgoszczanie zacięcie walczyli o złoto, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. Pierwsze dwie partie były jednak niezwykle wyrównane i obie kończyły się walką na przewagi. O zwycięstwie ekipy AZS UWM Olsztyn zadecydował trzeci set, w którym akademicy zwyciężyli pewnie – 15:7, zdobywając tym samym Mistrzostwo Polski. Trzecie miejsce zajęła natomiast ekipa AKS Rzeszów, która również w trzech partiach ograła gospodarzy – Trójkę Kobyłka.