Nie obronimy mistrzowskiego tytułu

Bydgoszczanie pojechali wczoraj wieczorem do Gdańska z nastawieniem, że spędzą tam więcej niż jeden dzień. Zapowiadali walkę o doprowadzenie do remisu w całej rywalizacji i przedłużenie szans na obronę mistrzowskiego tytułu. Niestety po niezwykle emocjonującym spotkaniu ulegli siatkarzom Lotosu Trefla Gdańsk 2:3. Tym samym to gdańszczanie awansowali do półfinału Młodej Ligi.

Początku spotkania nasi siatkarze nie mogli zaliczyć do udanych. Gdańszczanie zdobyli wysoką przewagę, która pozwalała im na spokojną grę. Na przestrzeni seta udało nam się jednak odrobić straty i doprowadzić do wyrównanej końcówki. Więcej zimnej krwi zachowali w niej jednak gospodarze, którzy zwyciężyli po 29 minutach. Sytuacja zmieniła się w drugiej odsłonie. Bydgoszczanie przez jej większą część utrzymywali się na prowadzeniu. Stracili je jednak w końcówce i ponownie byliśmy świadkami nerwowej końcówki. Ponownie zwycięsko wyszli z niej nasi rywale, obejmując już w całym meczu prowadzenie 2:0. Podopieczni Bartosza Zaparuchy nie zamierzali jednak składać broni. W dwóch kolejnych setach odnieśli zdecydowane zwycięstwa, dwukrotnie pokonując gdańszczan 25:18. Tie-break od początku toczył się jednak pod dyktando miejscowej drużyny. Choć udało nam się doprowadzić do wyrównania - 9:9 - to jednak decydujące piłki należały do siatkarzy Trefla. Ostatecznie zwyciężyli 15:11 i 3:2 w całym spotkaniu, zapewniając sobie awans do półfinału.

MVP: Przemysław Stępień

LOTOS Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 2:3
(29:27, 30:28, 18:25, 18:25, 15:11)