O drugie zwycięstwo

Już jutro młodych siatkarzy Transferu Bydgoszcz czeka kolejny mecz w rozgrywkach Młodej Ligi. Naszym przeciwnikiem będzie ekipa Effectora Kielce, która w poprzedniej kolejce na własnym parkiecie uległa zespołowi Cerrad Czarnych Radom w trzech setach.

Podopieczni Tomasza Zaczka rywalizację w Młodej Lidze rozpoczęli od wyjazdowego spotkania w Jastrzębiu. Choć wydawało się, że o wygraną w tych spotkaniu będzie trudno, bydgoszczanie spisali się bardzo dobrze i zainkasowali pierwsze trzy punkty, nie tracąc przy tym nawet seta. Do zwycięstwa naszą drużynę poprowadził Jan Lesiuk, który rozegrał świetne spotkanie niemal w każdym elemencie. Przyczepić moglibyśmy się tylko do trzech zepsutych zagrywek, jednak przy tych błędach, dwukrotnie ustrzelił rywali swoim serwisem. Atakował na poziomie 72%, natomiast piłki dogrywał na poziomie 50% perfekcyjnie. Postawa całego zespołu w ataku jest godna uwagi, bowiem popełnialiśmy niewiele błędów własnych, grając jednocześnie skutecznie w tym elemencie (52%). Dobrze na środku spisał się także Aleksander Łyczak, który popisał się trzema blokami.

Z kolei nasi rywale – Effector Kielce – nie zaliczą inauguracji sezonu do udanych. Spotkanie z Czarnymi Radom trwało zaledwie 69 minut. Kielczanie słabo przyjmowali zagrywkę, notując w tym elemencie tylko 26% skuteczności i popełniając aż 12 błędów. Liderem w ataku był co prawda Adam Sobota, który zbijał na poziomie 62%, jednak brakowało wsparcia ze strony kolegów, a to odbiło się na ostatecznym wyniku.

W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się dwukrotnie, dzieląc się zwycięstwami. Zespoły wygrywały we własnych halach. Obie ekipy inkasowały także po trzy punkty, stosunkiem setów 3:1.

O tym, który zespół okaże się lepszy w drugim meczu Młodej Ligi w sezonie 2014/2015, przekonamy się w sobotnie przedpołudnie. Dla siatkarzy Transferu będzie to inauguracja rozgrywek we własnej hali, dlatego wszyscy bardzo liczymy na doping, który pozwoli nam odnieść zwycięstwo!