Obronić fotel lidera

Czas na kolejne emocje związane z rozgrywkami Młodej Ligi. Te wyprzedzają PlusLigę o jedną kolejkę. Bydgoszczanie mają już za sobą dwa mecze i jak na razie spisują się bez zarzutu. Na swoim koncie mamy bowiem komplet punktów.

Inauguracja sezonu 2014/2015, jak i inauguracja we własnej hali wypadły identycznie i identycznie dobrze. W pierwszym meczu w Jastrzębiu wygraliśmy 3:0. Tydzień później w hali bydgoskiego Chemika ograliśmy w trzech setach drużynę Effectora Kielce. Było to najkrótsze spotkanie drugiej kolejki, bowiem trwało zaledwie 53 minuty. Podopieczni Tomasza Zaczka nie byli w tym pojedynku gościnni. Od pierwszej piłki zaczęli narzucać rywalom swój styl gry. Niezłe przyjęcie i skuteczność w ataku, a przede wszystkim dobra postawa w polu zagrywki, pozwoliła nam na wyraźną i niepodważalną wygraną. Zainkasowane trzy punkty pozwoliły nam na objęcie przodownictwa w tabeli po dwóch kolejkach. O zachowanie pozycji lidera walczyć będziemy już jutro.

Tylko trzy drużyny pozostały bez straty punktu, trzy także jeszcze nie zdołały go zdobyć. Jedną z nich jest AZS Politechnika Warszawska, z którą zmierzymy się w stolicy. W pierwszej kolejce warszawianie ulegli w trzech setach ekipie z Częstochowy, natomiast w ubiegłym tygodniu we własnej hali przegrali z ekipą Jastrzębskiego Węgla, także w trzech partiach. Mimo niezłej gry w przyjęciu, nie przełożyła się ona na skuteczność w ataku. Brakowało także bloku. To właśnie w tym elemencie, jak i w zagrywce, jastrzębianie uzyskali największą przewagę nad naszymi jutrzejszymi rywalami.

Jeżeli nasz zespół utrzyma dobrą dyspozycję w polu zagrywki, nie tracąc także skuteczności w ataku, jaką prezentowaliśmy w dwóch pierwszych meczach, jutro w Warszawie powinniśmy cieszyć się z trzeciego zwycięstwa. O tym jednak, który zespół zejdzie z boiska jako wygrany przekonamy się dopiero za kilkanaście godzin.