Pewne zwycięstwo w Częstochowie!

Po dwóch zwycięstwach na początek sezonu, siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz udali się na pierwszy mecz wyjazdowy. Ich przeciwnikiem był AZS IV LO Częstochowa. Podopieczni trenera Bartosza Zaparuchy bardzo pewnie, w trzech setach pokonali rywali.

Podopieczni trenera Bartosza Zaparchy do Częstochowy jechali z dwoma zwycięstwami na koncie. W sobotę okazali się zdecydowanie lepsi od siatkarzy AZS-u IV LO Częstochowa, bardzo pewnie wygrywając dwa pierwsze sety do 18 i 15. W trzeciej partii trener dokonał wielu zmian w składzie i przez znaczą część seta na prowadzeniu utrzymywali się częstochowianie. Młodzi siatkarze nie dali jednak za wygraną, dominując w końcówce seta i ostatecznie wygrywając 25:19.

Najwięcej punktów w bydgoskim zespole zdobył Igor Wypijewski oraz Patryk Mendel, zapisując na swoim koncie 11 "oczek". Punkt mniej zdobył natomiast Kacper Bobrowski. Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz zagrali zdecydowanie lepiej w ataku oraz zmniejszyli liczbę błędów własnych.

MVP: Patryk Mendel

AZS IV LO Częstochowa - Łuczniczka Bydgoszcz 0:3
(18:25, 15:25, 19:25)

AZS IV LO Częstochowa: Mańko (8), Niemiec (1), Makówka (1), Rykała (1), Witek (2), Drążek (1), Biały (libero) oraz Rakus (1), Jagielski, Moroziuk (1), Tatar (7), Stolarski (libero),
Łuczniczka Bydgoszcz: Bobrowski (10), Siwicki (7), Szczechowicz (5), Mendel (11), Wypijewski (11), Mikler (3), Kowalski (libero) oraz Gałązka (3), Strojny (1), Olejniczak (1), Różański (4), Reichel (3).

2016-10-15:1315 Napisane przez: redakcja