Pewnie zwycięstwo Transferu!

W sobotni poranek siatkarze Transferu Bydgoszcz rozegrali mecz Młodej Ligi z Indykpolem AZS Olsztyn. Przedmecz PlusLigi wypadł zdecydowanie na plus, bowiem wygraliśmy w trzech setach, inkasując komplet punktów.

Podopieczni Tomasza Zaczka nie rozpoczęli spotkania najlepiej, bo to przeciwny zbudowali dwupunktową przewagę (8:6). Z upływem seta nasi siatkarze zaczęli jednak przejmować inicjatywę i objęli prowadzenie. Graliśmy bardzo dobrze w przyjęciu zagrywki, co miało przełożenie na atak, w którym również byliśmy skuteczni. Ostatecznie seta wygraliśmy 25:19.

Od początku drugiej partii lepiej spisywali się olsztynianie, którzy utrzymywali fragmentami nawet kilkupunktowe prowadzenie. Bydgoszczanie nie poddawali się jednak i walczyli o odrabianie strat. W samej końcówce przegrywali 20:24, jednak zdołali doprowadzić do remisu! W wojnie na przewagi okazali się lepsi, decydujący punkt zdobywając blokiem – 29:27.

Trzeci set był już tylko dopełnieniem formalności. Nasi siatkarze grali pewnie i co najważniejsze skutecznie. Dodatkowo kapitalnie w bloku spisywał się Aleksander Łyczak. Olsztynianie nie potrafili przełamać naszej dobrej gry. Pewnie kroczyliśmy po zwycięstwo, wygrywając ostatecznie trzecią partię 25:16.

MVP: Łukasz Wiese

Transfer Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:19, 29:27, 25:16)

Transfer Bydgoszcz: Filipiak, Płomiński, Nowakowski R., Łyczak, Lesiuk, Wiese, Stysiał (libero) oraz Goss, Kurowski, Siwicki,
Indykpol AZS Olsztyn: Koziatek, Kurmin, Łukasik, Leik, Macyra, Napiórkowski, Mariański (libero) oraz Kamiński, Domeracki, Jasnos, Michalczyk, Guzewicz.

2014-01-11:1211 Napisane przez: Anna Falk