Pewny awans Młodzików!

Za nami turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Młodzików. Bydgoszczanie, jak przystało na gospodarza, pokazali się z bardzo dobrej strony. Wygrali wszystkie mecze i bez straty seta awansowali do półfinałów.

Dwudniowy turniej przebiegł pod dyktando siatkarzy Chemika Bydgoszcz, którzy odprawiali kolejnych rywali z kwitkiem. Już po pierwszym dniu, kiedy to podopieczni trenera Krzysztofa Kowalczyka mieli na swoim koncie zwycięstwa z ekipami z Będzina i Kalisza, byliśmy pewni awansu do półfinałów Mistrzostw Polski. Niedzielne spotkanie przeciwko drużynie AZS UWM Olsztyn miało jednak zadecydować, z którego miejsca bydgoszczanie przystąpią do dalszej walki.

Pierwszy set pojedynku z akademikami od samego początku przebiegał po myśli naszych zawodników. Pewna i skuteczna gra pozwoliła na szybkie objęcie prowadzenia, co w konsekwencji dało nam wygraną 25:14. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli olsztynianie, obejmując prowadzenie 1:3. Gospodarze jednak bardzo szybko doprowadzili do wyrównania, a chwilę później osiągnęli już czteropunktową przewagę (7:3). Prowadzenia nie oddali już do końca seta, wygrywając partię 25:20, a co za tym idzie całe spotkanie – 2:0.

Tym samym do półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików podopieczni Krzysztofa Kowalczyka awansowali z pierwszego miejsca, z trzema zwycięstwami na koncie i bez straty seta!