Pierwsza wygrana bydgoszczan!

Mamy pierwsze zwycięstwo w Młodej Lidze. Podopieczni Tomasza Zaczka rozgrywali w sobotę w Olsztynie spotkanie drugiej kolejki. Oddaliśmy gospodarzom tylko seta, inkasując pierwsze trzy punkty w sezonie 2013/2014.

To był dobry mecz w wykonaniu naszych siatkarzy. Od początku pierwszego seta grali nieźle w przyjęciu i skutecznie w ataku, dzięki czemu na drugiej przerwie technicznej mieli trzy punkty przewagi. Nie oddali jej już do końca seta, wygrywając ostatecznie 25:23. Sytuacja zmieniła się w drugiej odsłonie, w której od początku prym wiedli gospodarze. Choć podopiecznym Tomasza Zaczka udało się kilkakrotnie niwelować przewagę, nie zdołali odwrócić wyniku na swoją korzyść. Końcówka należała już do miejscowych, którzy pewnie wygrali 25:19.

Trzecia i czwarta partia toczyła się już jednak pod dyktando bydgoszczan, którzy wyraźnie złapali swój rytm gry i nie pozwolili przeciwnikowi na wiele. Skuteczna gra w ataku, dobra zagrywka i blok pozwoliły nam na swobodne kontrolowanie wyniku. Wprawdzie w końcówce olsztynianom udało się odrobić kilka „oczek”, jednak to nasz zespół cieszył się z wygranej w całym spotkaniu 3:1.

Liderem naszej drużyny był Bartosz Filipiak, który zdobył 19 punktów, z czego 16 atakiem, przy skuteczności 42%. Bardzo dobrze spisał się także Aleksander Łyczak, który zapisał na swoim koncie 16 „oczek”, z czego aż sześć blokiem.

Indykpol AZS Olsztyn – Transfer Bydgoszcz 1:3
(23:25, 25:19, 17:25, 20:25)

Indykpol AZS Olsztyn: Napiórkowski (8), Tomczak (8), Wierzbowski (4), Lewoc (10), Augustynowicz (4), Macyra (5), Olbryś (l) oraz Koziatek (2), Szwaradzki (13), Guzewicz (11),
Transfer Bydgoszcz: Filipiak (19), Lesiuk (10), Łyczak (10), Gorzeń (9), Nowakowski Rafał (2), Zieliński (2), Stysiał (libero) oraz Siwicki (4), Płomiński (3).

2013-10-05:1225 Napisane przez: Anna Falk