Polacy Wicemistrzami Świata!

Mistrzostwa Świata Szkół Gimnazjalnych, które rozpoczęły się 10 kwietnia, dziś dobiegły już końca. W turnieju udział wzięło 28 zespołów z całego świata. Wszystkie stanęły do walki o tylko trzy miejsca na podium. Jednym z zespołów, który marzył o medalu był nasz. Misja zakończyła się sukcesem - zdobyliśmy srebro!

Bydgoszczanie do Portugalii polecieli z dobrym nastawieniem i z nadziejami na pozytywny wynik. Już pierwszego dnia turnieju potwierdzili, że traktują go bardzo poważnie i zamierzają osiągnąć jak najlepszy rezultat. Nasi siatkarze marzyli o medalu. Wraz z każdym kolejnym meczem robili ku niemu większy krok. Z kwitkiem odsyłali wszystkich przeciwników. Rozpoczęli od zwycięstwa nad Iranem (2:0), później przyszły wygrane z Bułgarią (2:0), Norwegią (2:0), Słowacją (2:0), czy Chile (2:0). Bardzo cenne zwycięstwo zanotowali 15 kwietnia. Wygrana w półfinale z Francuzami (3:0) dała naszym zawodnikom pewny medal - minimum Wicemistrzostwo Świata!

W spotkaniu finałowym naszym przeciwnikiem była drużyna z Tajwanu, która również jak nasz zespół, bez większych problemów przeszła zarówno przez fazę grupową, jak i kolejne rundy turnieju. To nasi siatkarze lepiej rozpoczęli ten pojedynek, wygrywając dwa pierwsze sety. Już w drugim jednak rywale pokazali, iż nie odpuszczą i będą walczyć do końca. Tak też się stało. Zdołali doprowadzić do remisu w całym pojedynku - 2:2. Po wyrównanym początku tie-breaka, po zmianie stron ekipa z Tajwanu zdołała odskoczyć. Prowadzenia nie oddała już do końca seta, wygrywając ostatecznie 15:10 i cały mecz 3:2, zdobywając mistrzowski tytuł!

POLSKA - Tajwan 2:3
(25:22, 29:27, 22:25, 10:25, 10:15)

Nasi medaliści Mistrzostw Świata Szkół Gimnazjalnych: Kacper Bobrowski, Filip Adler, Maciej Kleinschmidt, Paweł Chraplak, Michał Prejs, Bartłomiej Ratajczyk, Paweł Stysiał, Mateusz Wołowicz, Fabian Pieper, Aleksander Łyczak, Jan Lesiuk i Jędrzej Goss.

Trenerzy: Krzysztof Kowalczyk, Tomasz Zaczek.