Półfinał MP Kadetów w Bydgoszczy

W najbliższy weekend w Hali Chemika przy ul. Glinki 79 zostaną rozegrane półfinałowe mecze o Mistrzostwo Polski Kadetów.

Oprócz bydgoszczan w rozgrywkach wezmą udział siatkarze z Rzeszowa, Nysy, Białegostoku

12:00 - AKS Rzeszów - Chemik Bydgoszcz

W dniach 4-8 maja w Radomiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Pierwszą partię dobrze zaczęli gospodarze. Błędy kujawsko-pomorskiego w przyjęciu spowodowały, że Mazowsze prowadziło już 4:1 i wówczas trener gości poprosił o przerwę. Podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego byli czujni pod siatką. Na 7:3 podwyższył Marek Kamiński, zatrzymując pojedynczym blokiem swojego vis-a-vis. Drugą przerwę opiekun przyjezdnych poprosił przy stanie 12:6. Mazowieckie systematycznie powiększało przewagę. Asem popisał się Piotr Orczyk, a jego koledzy dorzucili kilka punktowych bloków. Zawodnicy kujawsko-pomorskiego nie wykorzystywali swoich szans i zdobyli tylko 18 punktów.

W drugim secie zespoły zdobywały punkty seriami. Raz jedna, raz druga drużyna prowadziła. Blokujący Mazowsza dobrze odczytywali zamiary rozgrywającego przeciwnej ekipy. Dziewiąty punkt dla gospodarzy zdobyli Łukasz Zugaj i Bartek Grzechnik, którzy zamienili się pozycjami. W połowie partii inicjatywę przejęli siatkarze województwa określanego mianem "serca Polski". Do zakończenia tej odłony przyczynił się Karol Grzybowski, którego zagrywkę źle przyjęli przeciwnicy.

Pierwszy punkt po długiej wymianie zdobył Kuba Wachnik, muskając piłkę w środek boiska. W środkowej części seta Mazowsze popełniło kilka błędów, zawodnicy nie mogli skończyć ataku. Dobre zagrywki Kamińśkiego umożliwiły kombinacyjną grę: Zugaj często wcielał się w rolę atakującego. Ostatni punkt zdobył Bartek Grzechnik i Mazowsze mogło cieszyć się ze złotego medalu.

MVP turnieju uznano Łukasza Łapszyńskiego, a najlepszym zawodnikiem ekipy Mazowsza Kubę Wachnika, który również został MVP spotkania.

Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja województwa podkarpackiego.

W klasyfikacji klubowej trzecie miejsce zajęła Resovia Rzeszów, drugie Czarni Radom, a pierwsze Chemik Bydgoszcz.

Mazowsze - Kujawsko-Pomorskie 3:0 ( 25:18, 25:19, 25:17 )

źródło:SportRadom.pl

2010-05-12:1469 Napisane przez: Anna Falk