Półfinały nie dla Chemika

Za nami turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów, który nasz zespół rozgrywał w Olsztynie. Po zwycięstwie z MMKS-em Kędzierzyn-Koźle przyszły dwie porażki, tym samym Chemik żegna się z rozgrywkami.

Pierwszego dnia z Olsztyna dotarły do nas bardzo dobre wieści. Bydgoszczanie zwyciężyli 3:1 z ekipą MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Oprócz wyrównanego drugiego seta, który padł łupem rywala, w pozostałych przewaga naszego zespołu była bardzo wyraźna. Z optymizmem podchodziliśmy do kolejnego spotkania. To jednak nie potoczyło się po naszej myśli. Siatkarze z Jastrzębia postawili podopiecznym Krzysztofa Kowalczyka trudne warunki. Po porażce z gospodarzami w pierwszym dniu, liczyli na wyrównany bój i wygraną w spotkaniu z nami. Tak też się stało. Zawodnicy Chemika ulegli w tym starciu 3:2, komplikując sobie drogę do półfinałów.

By awansować musiał zostać spełniony jeden z dwóch warunków. Jako pierwsi w niedzielę na parkiet wybiegali siatkarze z Kędzierzyna i Jastrzębia. To zwycięstwo tych pierwszych dawałoby naszej drużynie udział w półfinałach. Jednak „umiesz liczyć, licz na siebie", zatem najwięcej pozostawało w rękach zawodników Chemika. Zwycięstwo z gospodarzami turnieju, ekipą AZS UWM I Olsztyn, wprowadzało nas bezpośrednio do kolejnego etapu rozgrywek.

Niestety, nie udało się wygrać. Gospodarze byli ekipą wyraźnie lepszą i odnieśli zwycięstwo 3:0. Nie pomogli nam także rywale. Jastrzębianie po wczorajszej wygranej z naszym zespołem, dziś w trzech setach odprawili drużynę z Kędzierzyna-Koźla. Tym samym siatkarze Chemika kończą swój udział w Mistrzostwach Polski Juniorów.