Przegraliśmy z AZS Olsztyn

W trzeciej kolejce Młodej PlusLigi nasz zespół uległ drużynie AZS UWM Olsztyn 3:1 ( 21:25, 18:25, 25:23, 19:25).

Pierwszy set to wyrównana gra dwóch zespołów. Spora ilość błędów własnych drużyn powodowała, że wynik oscylował wokół remisu. Olsztynianie odskoczyli po stanie 18:19 po naszym błędzie rozegrania na dwa oczka. Przy stanie 20:22 zespół bydgoski po długiej akcji stracił kolejny punkt i do końca seta nie zdołał się już podnieść.Drugi set to całkowita kontrola drużyny AZS-u. Słaby odbiór, pomyłki w rozegraniu oraz duża strata punktów pod rząd powodował, że Delecta nie potrafiła nawiązać walki z przeciwnikiem.W kolejnym secie zawodnicy Delecty nawiązali równorzędną walkę z Olsztynianam. W końcówce "as" serwisowy Rohnka oraz fukcjonujący blok sparawił, że wygraliśmy tego seta. W czwartym secie nasza druyna nawiązała walkę do stanu 10:10. Po stracie kilku punktów, skutecznych blokach Olsztynian oraz dużej ilości błedów własnych Bydgoszczan, spowodował, że AZS odskoczył na pięć punktów, a Delekcie do końca seta straty nie udało się nadrobić.

Trener Kowalczyk po meczu powiedział - Zespół olsztyński to drużyna drugo ligowa, jest to bardzo mocny przeciwnik, przewyższyli nas warunkami fizycznymi i doświadczeniem. Wyjściową szóstkę stanowili starsi chłopcy, nie wykazali się dobrą grą. Od drugiej połowy sety graliśmy juniorskim składem, chwała chłopakom, że zdołali wygrać tego seta, dobrze wróży to na przyszłość. Z porażki nie robimy paniki, liga musi mieć swój sens, trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski. Duża strata punktów to brak bloku i nie kończone akcje. Na porażkę mógł mieć wpływ stres gry przed własną publicznością, dużo pracy jszcze pzred nami.

Skład Delecty: Ryska, Filipiak, Sieńko, Bronisławski, Wiese, Waliński, Konieczny, Obermeler, Owczarz, Kozłowski, Rohnka, Tylicki

2010-10-17:1403 Napisane przez: Anna Falk