Stysiał i Droszyński ze złotem!

W Łodzi rozegrano VII Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Młodzików o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Świetnie wypadła para: Kamil Droszyński i Paweł Stysiał, którzy wywalczyli złote medale!

Porażka w pierwszym meczu turnieju nie eliminowała z dalszej walki. Zespoły, które wygrały swoje mecze trafiały do lewej części drabinki, natomiast przegrali do prawej.

Od początku turnieju z bardzo dobrej strony prezentowali się Kamil Droszyński i Paweł Stysiał, którzy odnosili kolejne wygrane, bez straty seta. W ćwierćfinale 2:0 pokonali parę Hermann/Pieper, natomiast w półfinale w identycznym stosunku setowym ograli parę Cygan/Gil. W drugim półfinale tryumfowali natomiast Gruszczyński i Ernasiowicz.

Druga nasza para Klejnschmidt/Prejs rozpoczęła turniej od wygranej 2:1 nad parą Dryński/Rusak. W drugim meczu nasi zawodnicy musieli jednak uznać wyższość pary Wróbel/Rajski. Nie pożegnali się jednak z turniejem, tylko trafili do prawej części drabinki. Pokonali parę Drobiecki/Kuczmara 2:1. Odnieśli jeszcze wygraną nad parą Rzeszutko/Błeszyński, jednak drogę do ćwierćfinału zamknęła im para Rajchelt/Jaskuła.

W pierwszym meczu nie powiodło się natomiast Michałowi Blige i Kacprowi Bobrowskiemu, którzy przegrali swój mecz w dwóch setach z drużyną Cygan/Gil. Tym samym trafili do prawej części drabinki. Wprawdzie pokonali parę Gontarewicz/Kusznieruk 2:0, jednak z dalszej walki wyeliminowała ich para Wiłko/Żłobiecki.