Tie-break i zwycięstwo Skry Bełchatów

Podopieczni Sławomira Augustyniaka przełamali świetną serię bydgoskiej drużyny. Po siedmiu z rzędu wygranych, dziś nasz zespół zszedł z parkietu pokonany. Po porażce w dwóch pierwszych partiach bydgoszczanie jednak się nie poddali i zdołali doprowadzić do tie-breaka, zdobywając cenny punkt do ligowej tabeli.

Początek pierwszej partii, to dobra gra gości, którzy bardzo szybko wypracowali sobie wysoką przewagę (5:11). Szkoleniowiec naszej drużyny, Krzysztof Kowalczyk, starał się przerywać passę rywala i jednocześnie jeszcze bardziej zmotywować swoich podopiecznych, prosząc o przerwy. Skra jednak prezentowała się znacznie lepiej w każdym elemencie i zasłużenie zwyciężyła 16:25.

Drugą partię nasi zawodnicy rozpoczęli zdecydowanie lepiej, co dawało nadzieję na wyrównaną walkę (4:1). Skra jednak bardzo szybko wróciła do swojej dobrej gry, podporządkowując sobie również tę odsłonę. Bydgoszczanom brakowało przede wszystkim skutecznego ataku. Goście natomiast radzili sobie świetnie w bloku, tym samym zwyciężyli 18:25.

Trzecia partia to wyrównana walka obu zespołów. W bydgoskiej ekipie dobrze spisywali się Rafał Obermeler i Łukasz Owczarz. Gospodarze przede wszystkim wzmocnili zagrywkę. Wprawdzie bełchatowianom udało się wyjść na prowadzenie, jednak w decydującym momencie Delecta wyrównała wynik. Po długiej i emocjonującej końcówce podopieczni Krzysztofa Kowalczyka zwyciężyli 31:29.

W czwartym secie nasi zawodnicy szybko wypracowali sobie wysoką przewagę (10:4), jednak równie szybko przeciwnik zdołał odrobić straty (11:10). Rozgorzała wyrównana walka i dopiero dwa skuteczne bloki gospodarzy, pozwoliły im na objęcie prowadzenia – 19:17. Skra zaczęła także popełniać własne błędy, choć mimo to zdołała wyrównać (21:21). Delecta nie poddała się jednak. Piłkę setową dał naszej drużynie Owczarz, a partię zakończył nieudaną zagrywką Walczykowski.

Wydawało się, że po doprowadzeniu do tie-breaka, bydgoszczanie nie oddadzą już zwycięstwa w tym spotkaniu. Jednak goście od początku zaczęli narzucać swoje tempo i wypracowali sobie przewagę (2:5). To oni prowadzili przez cały set i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Delecta starała się walczyć, jednak nie udało się odrobić strat. Spotkanie zakończył udany atak Walczykowskiego.

Delecta Bydgoszcz: Konieczny, Kozłowski, Rohnka, Obermeler, Sieńko, Owczarz, Bonisławski (libero) oraz Wiese
Skra Bełchatów: Mysera, Maćkowiak, Szablewski, Koźmiński, Górski, Walczykowski, Dembiec (libero) oraz Ignatowski, Bogus

Delecta Bydgoszcz – Skra Bełchatów 2:3
(16:25, 18:25, 31:29, 25:22, 11:15)

2011-01-14:1408 Napisane przez: Anna Falk