Transfer zatrzymany. Pierwszy mecz dla Czarnych

Ruszyła decydująca faza Młodej Ligi. Dziś w Radomiu bydgoszczanie rozegrali pierwsze spotkanie półfinałowe z miejscową ekipą Czarnych. Mecz ten zupełnie nie potoczył się po myśli bydgoszczan. Gospodarze zwyciężyli w trzech setach.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wypracowali sobie przewagę – 5:1. Staraliśmy się jednak odrobić straty. Udało nam się zmniejszyć je najpierw do dwóch (9:11), a niedługo później do jednego punktu – 12:13. Radomianie zareagowali bardzo szybko, wracając do bezpiecznej przewagi (18:13). Tej nie byliśmy już w stanie zniwelować, przegrywając ostatecznie 19:25.

Jeszcze gorzej otworzyliśmy drugą partię. Po kolejnej punktowej zagrywce Wachnika było już 6:0 dla radomian. Szybko drugą przerwę zarządził Robert Kaźmierczak (pierwszą wykorzystał przy stanie 0:3). Pierwszy punkt dała nam kiwka Wolańskiego (1:6). Niestety gra wciąż nie układała się tak, jak tego byśmy chcieli. Brakowało głównie dokładniejszego przyjęcia i skuteczności w ataku – 4:10. Nie radziliśmy sobie z grą gospodarzy. Pojedyncze udane akcje nie mogły pozwolić nam na odrobienie strat. Rywale wygrywali już 16:10. Niewiele byliśmy już w stanie zrobić. Przegraliśmy drugą partię 19:25.

Lepiej dla naszej drużyny rozpoczął się trzeci set, bo od prowadzenia 2:1. Gospodarze jednak bardzo szybko odwrócili wynik na swoją korzyść. Od tego momentu walka była bardzo wyrównana, wciąż jednak minimalnie lepsi byli radomianie. W samej końcówce udało nam się zremisować (17:17), a punkt na wagę prowadzenia dał nam Wiese – 18:17. Niestety był to tylko chwilowy zryw. Rywale odzyskali przodownictwo w meczu i wyraźnie złapali wiatr w żagle, odskakując – 23:18. Dwie akcje później cieszyli się ze zwycięstwa – 25:18.

Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz 3:0
(25:19, 25:19, 25:18)