Trzecia wygrana Transferu!

Podopieczni Tomasza Zaczka nadal nie znaleźli pogromcy w lidze. W swoim trzecim meczu w rozgrywkach odnieśli trzecie zwycięstwo. Dziś na wyjeździe pokonali ekipę AZS Politechniki Warszawskiej w czterech setach.

Pierwszy set od samego początku był bardzo zacięty. Do stanu 10:10 żadnej z drużyn nie udało się wypracować  znaczącej przewagi. Nieco inaczej było w dalszej części seta, gdy obie drużyny zaczęły zdobywać punkty seriami. Prowadziliśmy już trzema punktami (13:10), ale po błędach w zagrywce i autowych atakach był już remis 14:14. Po kilku skutecznych zagraniach i kiwkach z drugiej piłki Walawendera było 19:16, ale znowu przewaga została roztrwoniona po atakach w aut Gossa. Po bardzo długiej wymianie było już 22:21, jednak decydujące o wyniku pierwszego seta punkty padły dla siatkarzy ze stolicy – 25:23.

Porażka w pierwszym secie uśpiła na tyle grę naszych zawodników, że po bloku Wojtasiaka na Jędrzeju Gossie było 2:6. Bydgoszczanie zdołali się szybko otrząsnąć i doprowadzili do wyniku 7:7. Po kilku nieudanych zagraniach bydgoszczan, ponownie wyraźnie przegrywaliśmy 9:12. W tym momencie jednak nastąpił przełom. Po precyzyjnych zagrywkach Jana Lesiuka, świetnych blokach i skutecznych obronach zawodnicy Transferu doprowadzili do wyniku 16:12. Mimo błędów w ataku naszych siatkarzy, graczom AZS w kolejnych akcjach nie udało się już dogonić rywali. Wyraźnie wygraliśmy tę partię 25:19.

Trzecią partię świetnie rozpoczęli nasi gracze. Po akcji Remigiusza Szczuckiego-Kriese było już 5:2, a kolejne punkty dołożyli Lesiuk, Goss i Siwicki (9:2). Dominacja graczy Transferu w tym secie nie podlegała żadnej dyskusji – po zagrywkach Siwickiego było już 17:4, a cały set zakończył się wynikiem 25:14.

Szybka gra, doskonałe tempo akcji oraz precyzyjne rozegranie przyniosło również efekty w czwartym secie. Już w pierwszych akcjach zawodnicy Transferu wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. A gdy po błyskawicznym dograniu piłki na prawe skrzydło mocno zaatakował Goss, na tablicy wyników było już 11:4. Podopieczni Tomasza Zaczka grali na luzie. Mimo kilku własnych błędów nadal powiększali przewagę. Po bloku Łyczaka było już  17:7. Zawodnicy z Warszawy mieli olbrzymie kłopoty ze skończeniem pierwszej akcji i ani na moment nie byli w stanie zagrozić naszym siatkarzom. Set zakończył się wynikiem 25:14.

AZS Politechnika Warszawska - Transfer Bydgoszcz 1:3
(25:23, 19:25, 14:25, 14:25)

AZS Politechnika Warszawska: Kucharczyk, Szczypkowski, Stelmaszczyk, Graczyk, Studziński, Wojtasiak, Gregorowicz (libero) oraz Kowalski, Pluto, Krukowski,
Transfer Bydgoszcz: Lesiuk, Łyczak, Siwicki, Szczucki-Kriese, Goss, Walawender, Stysiał (libero) oraz Kleinschmidt, Dorosz, Wołowicz, Bobrowski, Prejs.

2014-10-11:1307 Napisane przez: Paweł Siwicki