W Jastrzębiu lepsi gospodarze

Niestety nie powiodła nam się wyprawa do Jastrzębia Zdroju. Nie udał się zatem również rewanż, bowiem w dzisiejszym spotkaniu Młodej Ligi ponownie lepsi byli podopieczni Leszka Dejewskiego. Tym razem wygrywając w trzech setach.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, drużyny walczyły punkt za punkt (8:7). Jednak wraz z upływem czasu, gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę i zdołali zbudować przewagę – 16:12. Do końca seta nie zdołaliśmy już odrobić strat, przegrywając ostatecznie 19:25.

Wydawało się, że nieco inaczej będzie wyglądała druga partia, którą rozpoczęliśmy lepiej od jastrzębian. Ci jednak na przestrzeni seta ponownie zaczęli budować swoją przewagę (16:12). Nasi siatkarze nie poddali się i doprowadzili do wyrównania. W kluczowym momencie seta walka toczyła się punkt za punkt. Mieliśmy swoje szanse na zakończenie tej partii, jednak ostatecznie wojnę nerwów na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, wygrywając 29:27.

Trzecią odsłonę rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Szybko zbudowaliśmy czteropunktową przewagę (8:4). Podopieczni Leszka Dejewskiego nie zamierzali jednak odpuszczać i sukcesywnie niwelowali straty (15:16). W końcówce odskoczyli – 21:18 – i to przesądziło o wyniku. Przegraliśmy trzecią partię 25:22 i cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel – Transfer Bydgoszcz 3:0
(25:19, 29:27, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Formela, Wójcik, Matula, Biegun, Wysocki, Krajewski, Popiwczak (libero) oraz Kukulski, Trzeciak, Magnuszewski,
Transfer Bydgoszcz: Goss, Kurowski, Lesiuk, Łyczak, Nowakowski R., Płomiński, Stysiał (libero) oraz Filipiak, Zieliński.

2014-01-04:1109 Napisane przez: Anna Falk