Wyjazdowa wygrana Transferu

Podopieczni Tomasza Zaczka poszli dziś śladami swoich starszych kolegów i zanotowali na swoim koncie kolejne zwycięstwo. W Bełchatowie bez większych problemów pokonali miejscową Skrę w trzech setach, inkasując komplet punktów.

Od początku spotkania mieliśmy wyraźną przewagę nad rywalami (8:1), co pozwoliło nam na spokojną, ale i jednocześnie bardziej ryzykowną grę. Graliśmy skutecznie w ataku i bardzo dobrze w bloku. W premierowej partii zbijaliśmy na poziomie 52%, rywale zanotowali tylko 32%. Tym samym zasłużenie wygraliśmy 25:15. Bardzo podobnie otworzyliśmy drugiego seta, bowiem już na początku wypracowaliśmy sobie wysoką przewagę – 8:2. To sprawiło, iż kontrolowaliśmy przebieg tej partii. Choć nie mieliśmy zbyt dobrego przyjęcia zagrywki, graliśmy pewnie w ataku. Pozwoliło nam to na wygraną 25:19. Zwycięstwo przypieczętowaliśmy bardzo dobrą grą w trzeciej odsłonie. Bełchatowianie nie mogli poradzić sobie z naszym zespołem, jednocześnie samemu nie prezentując się zbyt dobrze. Przy tak wysokiej przewadze (16:7), trener naszej drużyny mógł pozwolić sobie na zmiany w składzie, wprowadzając na parkiet niemal wszystkich siatkarzy, którzy pojedynek rozpoczęli w kwadracie dla rezerwowych. Ostatecznie wygraliśmy 25:15 w trzeciej partii i 3:0 w całym spotkaniu.

PGE Skra Bełchatów – Transfer Bydgoszcz 0:3
(15:25, 19:25, 15:25)

PGE Skra Bełchatów: Rośniak, Surgut, Sionkowski, Konieczny, Pietrzak, Maćkowiak, Waloch (libero) oraz Zieliński,
Transfer Bydgoszcz: Filipiak, Lesiuk, Płomiński, Łyczak, Gorzeń, Nowakowski R., Tobolewski (libero) oraz Goss, Kurowski, Kluj, Zieliński, Szczucki-Kriese.

2013-12-14:1192 Napisane przez: Anna Falk