Za nami dwa dni turnieju kadetów!

W ośmiu miastach toczą się turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Kadetów, a bydgoski Chemik jest gospodarzem jednego z nich. Siatkarze naszej drużyny zanotowali dwa zwycięstwa i są już pewni udziału w półfinałach. W jutrzejszym pojedynku powalczą o pierwsze miejsce w całym turnieju z ekipą AZS-u Olsztyn.

Dzień I - 06.05

Chemik Bydgoszcz - Volley Rybnik
W otwierającym turniej ćwiećfinałowy spotkaniu, gospodarze podejmowali ekipę z Rybnika. W premierowej odsłonie nasi zawodnicy nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali, jednak kolejne dwie odsłony należały już do gości. Za sprawą świetnej gry w polu zagrywki, szczególnie Bartosza Filipiaka, udało się jednak doprowadzić do tie-breaka. Ostatnia odsłona była niezwykle wyrównaną. Początek tej partii należał do naszej ekipy, która szybko zdołała objąć prowadzenie. Siatkarze z Rybnika nie zamierzali się jednak poddawać. Udało im się wyrównać, a nawet wyjść na prowadzenie. W decydującym momencie świetnie spisali się blokujący, a kontrę wykorzystał Filipiak, dzięki czemu mieliśmy dwupunktową przewagę. Nie daliśmy już jej sobie odebrać, a całe spotkanie zakończyła zagrywka w siatkę rywala.

Chemik Bydgoszcz - Volley Rybik 3:2
(25:17, 23:25, 18:25, 25:18, 15:13)

***

MMKS Kędzierzyn-Koźle - AZS UWM Olsztyn I
W drugim pojedynku tego dnia mierzyły się ekipy z Olsztyna i Kędzierzyna. Tylko w pierwszym secie MMKS zdołał nawiązać wyrównaną walkę z akademikami. Partia ta padła jednak łupem zawodników AZS-u, którzy podbudowani zwycięstwem w premierowej odsłonie, pewnie wygrali również dwie kolejne. W obu tych setach kędzierzynianie nie zdołali osiągnąć nawet granicy dwudziestu punktów.

MMKS Kędzierzyn-Koźle - AZS UWM Olsztyn 0:3
(23:25, 17:25, 15:25)

Dzień II - 07.05

Volley Rybnik - AZS UWM Olsztyn I
Pierwszy mecz drugiego dnia turnieju ćwierćfinałowego przyniósł wiele emocji. Mimo wczorajszej przegranej siatkarze z Rybnika od początku premierowej odsłony pokazywali, że mają ochotę na odniesienie sukcesu. Po niezwykle wyrównanej walce zdołali rozstrzygnąć tego seta na swoją korzyść. Podobnie wyglądały dwie kolejne partie, w których oba zespoły walczyły o każdą piłkę, chcąc za wszelką cenę wygrać. Nerwy bardziej opanowali akademicy z Olsztyna, którzy również mieli więcej szczęścia i potrafili rozstrzygnąć wyrównane końcówki na swoją korzyść. W czwartej partii siatkarze AZS UWM potwierdzili swoją wyższość i cieszyli się z drugiego zwycięstwa.

Volley Rybnik - AZS UWM Olsztyn 1:3
(27:25, 31:33, 28:30, 20:25)

***

Chemik Bydgoszcz - MMKS Kędzierzyn-Koźle
Podbudowani wczorajszym zwycięstwem po ciężkim boju z ekipą z Rybnika, wybiegli dziś na parkiet nasi siatkarze. Od początku spotkania wyraźnie przeważali na boisku nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele. Premierową odsłonę zwyciężyli do 14 i wydawało się, że pojedynek ten będzie toczył się pod ich dyktando. Nic bardziej mylnego. Przyjezdni od początku drugiego seta narzucili swój rytm gry, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Przede wszystkim dobra gra w bloku rywala uniemożliwiała nam odrabianie strat. W drugiej części seta jednak bydgoszczanie zdołali złamać gości w przyjęciu, dzięki czemu zniwelowaliśmy przewagę (22:22), a nerwową końcówkę rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. Trzecia odsłona była już tylko formalnością i po świetnej grze odnieśliśmy pewne zwycięstwo, które w konsekwencji już dziś dało nam awans do półfinałów!

Chemik Bydgoszcz - MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:14, 25:23, 25:16)

***

Jutro ostatnie mecze turnieju, dzięki którym poznamy ostateczny układ tabeli. O godzinie 14:00 na boisko wybiegną drużyny z Rybnika i Kędzierzyna. Natomiast około godziny 16:00 na parkiecie pojawią się siatkarze Chemika Bydgoszcz i AZS UWM Olsztyn. Pojedynek ten rozstrzygnie, który z zespołów zostanie zwycięzcą w całym turnieju ćwierćfinałowym.

Zapraszamy do hali, pomóżcie naszym siatkarzom w odniesieniu zwycięstwa! Liczą na Wasz doping!

2011-05-07:1480 Napisane przez: Anna Falk