Zwycięska passa Delecty trwa!

To był kolejny dobry mecz siatkarzy młodej Delecty Bydgoszcz. Wygrali swoje czwarte spotkanie z rzędu. Trzy ostatnie zwycięstwa świętowali na własnym boisku, pokonując bez straty seta zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Tytana AZS Częstochowa, a dziś 3:1 ekipę Farta Kielce. Oby ta dobra passa trwała nadal!

Mecz w polu serwisowym rozpoczynał rozgrywający Delecty, Sieńko. Pierwszy punkt dla Farta zdobył Lewiński. W odpowiedzi zagrywkę zepsuł Staszewski. Początek seta był bardzo wyrównany. Żaden zespół nie potrafił wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Dopiero od stanu 8:7 bydgoska drużyna wypracowała sobie przewagę. W drugiej części seta drużyna młodej Delecty nie zwalniała tempa i nie pozwoliła zbliżyć się rywalowi. Końcówka partii to przewaga bydgoszczan i wygrana 25:20.

Set rozpoczął się od autowej zagrywki Nowaka, a po chwili bydgoszczanie zablokowali Liwińskiego. Siatkarze Farta szybko doprowadzili do remisu 2:2, a chwilę później w ataku pomylił się Owczarz posyłając piłkę w aut. Delecta nie spuściła jednak z tonu i za sprawą efektownych ataków Walińskiego wyszła na prowadzenie 8:4. Po zbiciu Kozłowskiego trener Farta poprosił o czas, po którym punkt zdobyli jego podopieczni. Wprawdzie przyjezdni zdołali wyrównać, korzystając z błędów własnych po stronie gospodarzy, jednak w końcówce tej partii bydgoszczanie po raz kolejny pokazali charakter i nie pozwolili rywalowi na prowadzenie wyrównanej gry. Seta zakończył atakiem ze skrzydła Wiese, 25:17.

W pierwszej części seta trwała wyrównana walka. Zawodnicy Delecty wyszli wprawdzie na dwupunktowe prowadzenie, jednak po chwili je stracili, za sprawą skutecznych kontrataków przyjezdnych. Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grających w obronie zawodników Farta. Nie pomogły czasy brane przez trenera Kowalczyka. Seta zakończył udany atak po bloku Glinieckiego i w Bydgoszczy Delecta prowadziła, ale już tylko 2:1.

Czwarta partia rozpoczęła się od udanego ataku z lewego skrzydła Walińskiego. Drużyna Farta wyraźnie podbudowana po wygranej w trzecim secie stawiała miejscowym siatkarzom trudne warunki. Jednak Delecta nie składała broni i starała się dogonić przeciwnika, co udało się im to za sprawą dobrze spisującego się Walińskiego. W drugiej części seta Delecta nie oddała już wypracowanego prowadzenia. Czwartą odsłonę i całe spotkanie zakończył Waliński, uderzając piłkę po bloku w aut.

Delecta Bydgoszcz - Fart Kielce 3:1
(25:20, 25:16, 21:25, 25:19)

Delecta Bydgoszcz: Sieńko, Waliński, Konieczny, Owczarz, Kozłowski, Obermeler, Bonisławski (L) oraz Szwemin, Wiese
Fart: Kielce: Bukowski, Glinecki, Lewiński, Kowalonek, Nowak, Staszewski, Tajer (L) oraz Judycki, Brodawka, Kacprzyk

2010-12-11:1458 Napisane przez: Anna Falk