Zwycięska passa podtrzymana!

Podopieczni Tomasza Zaczka jak na razie nie mają sobie równych w Młodej Lidze. Zajmują pierwsze miejsce w tabeli i przed wyjazdem do Lubina wyraźnie podkreślali, że tego miejsca oddać nie zamierzają. Po czterech setach gry mogliśmy cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

Siatkarze Transferu do Lubina jechali w roli faworytów sobotniego meczu i z nadziejami na komplet punktów. W pierwszym secie lepsi okazali się jednak lubinianie, ale w kolejnej partii to my rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść zaciętą końcówkę. Również trzecia odsłona spotkania przebiegła po naszej myśli. W czwartym secie od początku brylowaliśmy na boisku, triumfując 25:16, a w całym spotkaniu 3:1.

Kolejny raz w tym sezonie najlepiej punktującym zawodnikiem naszego zespołu okazał się Jędrzej Goss, zdobywając 16 "oczek". Atakujący skończył 12 z 27 posłanych do niego piłek, notując 44% skuteczności w ataku. Przewaga Transferu nieznacznie zaznaczyła się w polu serwisowym. Posłaliśmy osiem punktowych zagrywek na stronę rywala, przy sześciu asach Cuprum Lubin. Identycznie wypadliśmy natomiast w bloku, zatrzymując ataki przeciwników dwunastokrotnie. Najlepiej w tym elemencie wypadł Aleksander Łyczak, który zapisał na swoim koncie pięć bloków.

Cuprum Lubin - Transfer Bydgoszcz 1:3
(28:26, 24:26, 20:25, 16:25)

Cuprum Lubin: Ostapkowicz, Bernat, Kopij, Biegun, Romać, Bogus, Kożuch (libero) oraz Szymański, Koselski, Grabowski,
Transfer Bydgoszcz: Lesiuk, Łyczak, Goss, Walawender, Siwicki, Bobrowski, Stysiał (libero) oraz Dorosz, Wołowicz, Kleinschmidt, Prejs (libero).

2014-11-22:1217 Napisane przez: Aleksandra Kabat