Zwycięstwo Transferu! Zadecyduje trzeci mecz!

Siatkarze Transferu Bydgoszcz stanęli dziś przed trudnym zadaniem. Musieli wygrać, by doprowadzić do trzeciego meczu, który decydowałby o awansie do ścisłego finału Młodej Ligi. Zrobili to, wygrywając 3:1!

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po ataku Grobelnego prowadzili 4:2. Tę przewagę przed dłuższy czas utrzymywali, jednak gdy zaczęli popełniać własne błędy, bydgoszczanie odwrócili wynik na swoją korzyść – 12:9. To zdecydowanie otworzyło naszą grę. Zaczęliśmy kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie (21:19). Gdy Wachnik popisał się asem serwisowym o czas poprosił trener Zaczek (21:20). Chwilę później to szkoleniowiec przyjezdnych przerwał grę, bowiem po świetnym bloku Jana Nowakowskiego wygrywaliśmy 23:20. Niedługo później cieszyliśmy się z wygranej 25:22, po ataku Łukasza Wiese.

Od wyrównanej walki rozpoczęła się druga partia spotkania. Gdy serią punktowych bloków popisał się Jan Lesiuk zdołaliśmy odskoczyć – 10:7. Tę przewagę spokojnie utrzymywaliśmy, grając przede wszystkim bardzo pewnie w ataku. Po skutecznym zbiciu Lesiuka było już 20:14. Rywale niewiele byli już w stanie zrobić. Piłkę setową dał nam błąd w zagrywce Grzechnika, a blok Nowakowskiego zakończył partię wynikiem 25:18.

Choć początek trzeciego seta nie wskazywał na to, co stało się później, zabrakło szczęścia by zakończyć mecz już w tej partii. Prowadziliśmy co prawda 8:7, jednak gdy przyjezdni zdołali odwrócić wynik na swoją korzyść, nie zamierzali już pozwolić nam na wyrównanie – 16:12. Pewnie kroczyli po wygraną, utrzymując naszych siatkarzy na dystans. Ostatecznie zwyciężyli tę partię 25:20.

Od początku seta trwała zacięta walka. Obie ekipy za wszelką cenę chciały zwyciężyć, co sprawiało iż byliśmy świadkami niezwykle wyrównanej gry. Gdy radomianie odwrócili wynik na swoją korzyść – 17:16 po bloku Wachnika, o czas poprosił trener Zaczek. To był bardzo dobry ruch, bowiem po chwili zdołaliśmy odzyskać prowadzenie. Dał nam je blok Dorosza – 22:21. Akcję później, po ataku Lesiuka było już 23:21. Ostatecznie spotkanie zakończył błąd Grobelnego w zagrywce – 25:23.

Transfer Bydgoszcz - Czarni Radom 3:1
(25:22, 25:18, 20:25, 25:23)