Juniorzy bez awansu do finałów

W weekend juniorzy Chemika Bydgoszcz rywalizowali w półfinałach mistrzostw Polski. Bydgoszczanom nie udało się zapewnić awansu do finałów, bowiem zostali sklasyfikowani na trzeciej lokacie.

Meczem z gospodarzami siatkarze Chemika rozpoczęli udział w półfinałach. Chociaż w czwartym secie mieli w górze piłki meczowe, ostatecznie lepsi w tie-breaku okazali się częstochowianie. W sobotę Chemik zmierzył się z ekipą z Jastrzębskiego Węgla i ponownie stoczyli pięciosetowy bój. Ze zwycięstwa cieszyli się jednak jastrzębianie. Na zakończenie turnieju bydgoszczanie bez straty seta pokonali MMKS Kędzierzyn-Koźle, jednak w końcowym rozrachunku zajęli trzecie miejsce w turnieju. Awans do finałów zapewniło sobie Eco-Team AZS 2020 Częstochowa i Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel.

Harmonogram turnieju:
Piątek, 9 marca
Eco-Team AZS 2020 Częstochowa - BKS Chemik Bydgoszcz 3:2 (25:20, 21:25, 23:25, 27:25, 17:15)
MMKS Kędzierzyn Koźle - Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 23:25, 18:25)

Sobota, 10 marca
BKS Chemik Bydgoszcz - AT Jastrzębski Węgiel 2:3 (22:25, 25:27, 25:16, 25:21, 9:15)
AZS 2020 Częstochowa - MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:18)