Mecz o fotel lidera w Gdańsku

Przed siatkarzami Łuczniczki Bydgoszcz ostatni mecz rundy zasadniczej. W Gdańsku zmierzą się z wiceliderem tabeli - LOTOS-em Treflem Gdańsk. Będzie to dla obu zespołów niezwykle ważne spotkanie.

W sobotę pokonaliśmy 3:1 Indykpol AZS Olsztyn, a już w środę przed podopiecznymi trenera Bartosza Zaparuchy kolejne wyzwanie. W Gdańsku naszym rywalem będzie LOTOS Trefl, który z dorobkiem 24 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Wyprzedzamy gdańszczan o 5 "oczek", ale rywale rozegrają jeszcze jeden mecz z Onico AZS Politechniką Warszawską. My natomiast dzisiaj kończymy rundę zasadniczą Młodej Ligi U-23 i będziemy chcieli utrzymać do samego końca fotel lidera tabeli. Aby tak się stało potrzebujemy zdobycia minimum jednego punktu.

Gdańszczanie ostatni mecz w Młodej Lidze rozegrali w grudniu, kiedy ich rywalem byli olsztynianie. Dopiero w tie-breaku siatkarze z Gdańska zapewnili sobie zwycięstwo, inkasując dwa punkty. Warto zaznaczyć jednak, że LOTOS Trefl Gdańsk przegrywał już 0:2, ale zdołał odwrócić losy spotkania. W piątym secie wręcz zdeklasował rywali, triumfując 15:4. Teraz po długiej przerwie gdańszczanie zmierzą się z naszym zespołem.

Transmisję ze spotkania z LOTOS-em Treflem Gdańsk przeprowadzi SiatkarskaLigaTV. Spotkanie rozpocznie się o 17:45, a transmisja wystartuje kilka minut wcześniej. Trzymajcie kciuki!