Półfinał nie dla Chemika Bydgoszcz

W miniony weekend w hali Chemika odbył się ćwierćfinał mistrzostw Polski młodzików. Niestety nie udało się naszej drużynie awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Po bardzo dobrych, zaciętych i wygranych meczach grupowych przeciwko Starogardowi i Świnoujściu weszliśmy do rundy finałowej z pierwszego miejsca. Tam napotkaliśmy dwa najlepsze zespoły z drugiej grupy: Szamotuły i Gdańsk. Kluczowym okazał się pojedynek z Szamotulaninem, w którym po pierwszym rewelacyjnym secie ostatecznie ulegliśmy w tie-breaku.

Przed ostatnim meczem z Treflem Gdańsk mieliśmy jeszcze szansę na awans, lecz prowadząc 24:21 w pierwszym secie nie potrafiliśmy go wygrać. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w turnieju.

Skład zespołu: Kacper Trzosek (kapitan), Oskar Biwan, Daniel Kobusiński, Olivier Muszyński, Bartosz Sieg, Igor Szymkus, Michał Nurczyński, Igor Kustosz, Konrad Demski, Kacper Wojciechowski, Damian Macioszczyk, Wojciech Malinowski, Mateusz Rutkowski, Mateusz Olszewski, Wojciech Sawiełajc, Aleksander Bebel.

Trener: Artur Hoffmann.

Wyniki:
Piątek 13.04.2018.

godz. 10:00 MMKS Maraton Świnoujście – UKS SET Starogard Gdański 2:1 (22:25, 25:20, 15:13)
godz. 12:00 UKS Szamotulanin Szamotuły – AZS OŚ Venator Toruń 2:0 (25:21, 25:11)
godz. 16:00 BKS Chemik Bydgoszcz – UKS SET Starogard Gdański 2:1 (21:25, 25:19, 15:12)
godz. 18:00 Trefl Gdańsk SA – AZS OŚ Venator Toruń 2:0 (25:15, 25:9)

Sobota 14.04.2018.
godz. 9:00 BKS Chemik Bydgoszcz – MMKS Maraton Świnoujście 2:0 (25:16, 25:23)
godz. 11:00 Trefl Gdańsk SA – UKS Szamotulanin Szamotuły 2:0 (25:11, 25:21)
godz. 13:00 Mecz o miejsca 5-6 (3 m gr A z 3 m gr B) UKS SET Starogard Gdański - AZS OŚ Toruń 2:0 (25:15, 25:20)

Mecze o miejsca 1 – 2 premiowane awansem do półfinału – rozgrywki systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem wyniku z grupy w ramach 4 zespołów:
godz. 15:00 1.m. gr. A z 2. m. gr. B godz. Trefl Gdańsk SA - MMKS Maraton Świnoujście - 2:0 (25:11, 25:10)
17:00 2. m. gr. A z 1. m. gr. B BKS Chemik Bydgoszcz - UKS Szamotulanin Szamotuły 2:1 (25:10, 21:25, 10:15)

Niedziela 15.04.2018.
godz. 10:00 2. m. gr. A z 2. m. gr. B BKS Chemik Bydgoszcz - MMKS Maraton Świnoujście 2:0 (25:16, 25:23)
godz. 12:00 1. m. gr. A z 1. m. gr. B Trefl Gdańsk SA -  UKS Szamotulanin Szamotuły 2:0 (25:11, 25:21)