Zwycięstwo w Kędzierzynie!

Po pięciosetowym boju zawodnicy Delecty pokonali ZAKSĘ w inauguracyjnym starciu PlusLigi. O kolejne punkty będziemy walczyć na własnym parkiecie. Spotkanie z drużyną Domex Tytan Częstochowa już w niedzielę, 18 października.

W pierwszej odsłonie sobotniego meczu, bydgoszczanie mieli spore kłopoty z przyjęciem. Podopiecznym Waldemara Wspaniałego bardzo trudno było przez to wyprowadzać skuteczne ataki. Po trzech z rzędu udanych zagrywkach Ruciaka, gospodarze prowadzili już 20:10. Wspomniany reprezentant Polski bezbłędnym wykończeniem ustala rezultat seta na 25:15.

Kolejna partia zaczyna się od gry "punkt za punkt". Po jednej z efektywnych ofensyw Gruszki, bydgoszczanie prowadzą 11:9. Siatkarze Delecty zaczynają rozgrywać akcje w mniej konwencjonalny sposób. Przeciwnicy tracą rozmach z pierwszej odsłony. Zdecydowanie poprawiamy się w kontratakach. Dobrze funkcjonuje także zagrywka oraz blok. 25. "oczko" Delecta zapisuje na swoim koncie, gdy Jurkiewicz popisuje się skutecznym blokiem na Jaroszu.

Trzeci set stoi pod znakiem bardzo dobrej gry obu ekip w obronie. Kibice mogą podziwiać wiele efektownych, długich wymian. Gładyr nie marnuje przy siatce dokładnych piłek, którymi "obsługują" go koledzy. Pod koniec partii kędzierzynianie osiągają 2-3 punkty przewagi, kontrolując wynik. Po nieudanej próbie wykończenia akcji z niewygodnej piłki w wykonaniu Konarskiego, siatkarze Krzysztofa Stelmacha zwyciężają 25:22.

Nowy nabytek gospodarzy, Fin Sammelvuo, skutecznie zamyka akcje swojej drużyny, udanie atakując z różnych pozycji. Duża w tym zasługa dobrego rozegrania w wykonaniu Masnego. Do ostatnich minut czwartej partii wynik oscyluje wokół remisu. Obie ekipy świetnie radzą sobie w defensywie. Po autowym ataku Jarosza, prowadzimy 23:21. Tiebreak staje się faktem, kiedy potężnym zbiciem popisuje się Konarski (25:22 dla Delecty, a dodajmy że kędzierzynianie osiągnęli już trzypunktową przewagę – 19:16).

Początek piątego seta przynosi błędy własne, dużą nerwowość po obu stronach siatki. W kolejnych minutach niemal bezbłędnie akcje bydgoszczan wykańcza duet Gruszka-Szymański. W obronie na duże słowa uznania zasługuje Dębiec. Po udanym bloku jesteśmy bliscy sukcesu w całym spotkaniu (prowadzimy 13:10). Dosłownie chwilę później w czasie akcji pod siatką, urazu nogi doznaje Gruszka. Po ofensywnej "bombie" Jurkiewicza, bydgoszczanie mają pierwszą piłkę meczową. Broni ją jeszcze ZAKSA. Jednak zawodnicy trenera Stelmacha są bezradni wobec kolejnego, doskonałego ataku w wykonaniu Gruszki. Tiebreak kończy się rezultatem 15:13 na korzyść Delecty. Dwa duże punkty na inaugurację PlusLigi jadą do Bydgoszczy!

Natomiast już w niedzielę, 18 października, zapraszamy na pierwsze spotkanie w Łuczniczce. O godz. 14. 45 Delecta podejmie częstochowski Domex Tytan AZS, z Dawidem Murkiem na czele! Przypominamy, że dla kibiców z karnetami przeznaczyliśmy osobne wejście - od strony rzeki.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Delecta 2:3 (25:15, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15)

ZAKSA: Michal Masny, Jakub Jarosz, Michał Ruciak, Tuomas Sammelvuo, Jurij Gładryr, Robert Szczerbaniuk, Marcin Mierzejewski (l) oraz Wojciech Kaźmierczak, Grzegorz Pilarz

Delecta: Grzegorz Szymański, Paweł Woicki, Stanisław Pieczonka, Piotr Gruszka, Michal Cerven, Wojciech Jurkiewicz, Michał Dębiec (l) oraz Dawid Konarski, Wojciech Serafin, Piotr Lipiński, Martin Sopko

MVP: Jakub Jarosz.

2009-10-10:1603 Napisane przez: Anna Falk