IE: druga wygrana Polaków!

Po triumfie 3:2 nad reprezentacją Trójkolorowych na drodze reprezentacji Polski po kolejne zwycięskie punkty stanęła reprezentacja Turcji. Oba zespoły na inaugurację Igrzysk Europejskich w swoich pierwszych pojedynkach odnieśli zwycięstwo. Turcy po pokonaniu Serbów zajmowali pozycję lidera w naszej grupie.

Drużyna Andrzeja Kowala nie bez problemów po 142 minutach walki odniosła drugie, jakże cenne zwycięstwo w turnieju.

Polacy prowadzili już 2:0 i wszystko wskazywało na to, iż konfrontacja dwóch niepokonanych zespołów po pierwszej rundzie spotkań zakończy się rezultatem 3:0. Jednak ambicja i waleczność  ze strony Turków spowodowała, iż wygrali dwa kolejne sety i doprowadzili do tie-breaka. Emocji nie brakowało, walka toczyła się do ostatniego punktu. W tym przypadku jednak siatkarskie porzekadło nie sprawdziło się i to nasi przeciwnicy schodzili z boiska pokonani.

Biało – czerwoni po raz kolejny zanotowali drugi pięciosetowy bój na Igrzyskach Europejskich w Baku. Co ważne, zwycięski. Wygrana 3:2 nad Turkami dała nam 2 kolejne punkty do tabeli i pozycję lidera po dwóch rozegranych meczach. Pozostajemy drużyną niepokonaną i oby tak było do zakończenia imprezy.

W czwartek podopieczni trenera Andrzeja Kowala zmierzą się z reprezentacją Serbii. Początek spotkania o  19.00

Turcja – Polska  2:3
(20:25, 19:25, 30:28, 25:22, 13:15)

Składy zespołów:
Polska : Dryja (14), Kosok (6), Konarski (22), Śliwka (19), Woicki (3), Szalpuk (19), Wojtaszek (libero) oraz Kowalski (libero), Grzechnik, Romać (5), Kędzierski, Ferens (1).
Turcja : Tocoglu (12), Subasi (17), Keskin (6), Emet (4), Unver (13), Minici (6), Mert (libero)  oraz Karatas (libero), Peksen, Gulmezoglu (9), Koc (9), Savas.

2015-06-16:1492 Napisane przez: Monika Kubanek