Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
Jak typować mecze BKS Visły Bydgoszcz?

Początek nowego sezonu Tauron 1. Ligi to bardzo duża loteria z terminami rozgrywania  poszczególnych meczów. Zachorowania spowodowane koronawirusem w różnych drużynach powodują nieoczekiwane i częste zmiany w szczegółowo opracowanych planów. Zmusza to drużyny i sztaby do wielkiej elastyczności oraz wymaga dobrej koordynacji działań pomiędzy klubami. W oczekiwaniu na kolejne sportowe emocje proponujemy zapoznanie się z zasadami typowania meczów siatkówki u legalnych bukmacherów. Kto wie, może wiedza ta przełoży się później na wygraną...

Dodatkowych emocji dla kibiców w trakcie siatkarskiego sezonu mogą dostarczyć zakłady wzajemne oferowane przez legalnych bukmacherów  na spotkania Tauron 1. Ligi. Jakie konkretnie? – Podstawowymi typami na zakłady, które znajdziemy na stronie każdego bukmachera są: dokładny wynik w meczu, kto zwycięży w pierwszym secie, handicap setowy, czyli np. +1.5 (co oznacza, że do końcowego wyniku danej drużyny dodane zostanie 1,5 seta), a także zakład czy będzie parzysta lub nieparzysta liczba punktów w meczu. Popularny jest również zakład 1 set/mecz – kto wygra pierwszego seta oraz cały mecz – mówi Rafał Grycz, ekspert portalu LegalSport.pl, zajmującego się analizą rynku zakładów bukmacherskich w naszym kraju (a także bonusów, freebetów, kodów promocyjnych oferowanych przez  najlepszych operatorów z rankingu, jak STS, Betfan, czy Fortuna).

Przykładowe zakłady na mecze BKS Visły

Oczywiście należy mieć świadomość, że każdy sezon jest inny, więc nadchodzące rozgrywki pod względem statystyk będą mieć zupełnie odmienne oblicze niż poprzednie. Tym bardziej, że nasza drużyna grać będzie w innej klasie rozgrywkowej. Analizując jednak dane z ubiegłego sezonu da się określić, na jakie aspekty spotkań naszego zespołu warto zwracać uwagę, by poprawnie typować zakłady.

W sezonie 2019/2020, jeszcze w PlusLidze, BKS Visła rozegrała 24 spotkania z łączną liczbą 96 setów. Daje to równo 4 sety na mecz. Jeżeli więc któryś z bukmacherów udostępni zakład dotyczący tego, ile setów trzeba będzie rozegrać w spotkaniu z udziałem Visły, by poznać zwycięzcę – jako punkt wyjściowy można przyjąć, że 4.

W 24 rozegranych w ubiegłym sezonie spotkaniach siatkarze Visły zdobyli łącznie 1437 punktów, co dało prawie 60 punktów na mecz. W zakładach under/over na zdobycz punktową w całym meczu największe szanse na sukces dawało w roku ubiegłym typowanie wyniku właśnie w tych granicach. Jest to też dobra baza do ustalenia poziomu w pierwszych spotkaniach obecnego sezonu.

Oczywiście statystyk, które można było wykorzystać podczas obstawiania rezultatów spotkań Visły jest dużo więcej. W ubiegłym sezonie drużyna zagrywała 4,46 asa serwisowego na mecz, zdobywała średnio 46,5 pkt. w ataku oraz blisko 9 pkt. blokiem. Wszystkie tego typu dane bywają przedmiotem zakładów wzajemnych u legalnych bukmacherów, więc ich znajomość mogła okazać się naprawdę przydatna. Również w obecnym sezonie warto śledzić te statystyki.

W nowym sezonie przez pierwsze kolejki trudno będzie o miarodajne statystyki, tym bardziej, że nie każde spotkanie uda się rozegrać w zaplanowanym pierwotnie terminie. Początkowo zatem typując mecze BKS Visły Bydgoszcz (przeczytajcie też historię klubu) trzeba będzie kierować się innymi kryteriami, jak choćby intuicja, czy wiedza o aktualnej formie drużyn. Życzymy, żeby przełożyły się one na wysokie wygrane.

2020-10-23:422 Napisane przez: TK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem