LŚ: Polacy wciąż w grze o turniej finałowy!

Wszystko jest jeszcze możliwe. Dzięki zwycięstwom z Amerykanami Polacy wciąż pozostają w grze o turniej finałowy Ligi Światowej. Czy polecą do Argentyny dowiemy się już w najbliższy weekend. Co ważne, wszystko zależy od nich.

Grupa A
To była droga przez mękę, szczególnie w pierwszym spotkaniu. W katowickim Spodku byliśmy świadkami siatkarskiego horroru. Polacy bronili w czwartym secie kilku piłek meczowych, by ostatecznie doprowadzić do tie-breaka. W piątym secie mimo kilku oczek przewagi ostatecznie również nie obyło się bez nerwów. Po dreszczowcu nasi siatkarze wygrali 3:2. Dwa dni później we Wrocławiu było nieco spokojniej. Trzy punkty pozwoliły nam zachować szansę na awans do turnieju finałowego, tym bardziej iż Brazylijczycy zagrali dla nas, ogrywając dwukrotnie Bułgarów. Jeśli w najbliższy weekend my zrobimy to samo polecimy do Argentyny.

Grupa B
Bardzo ciekawie po ostatnim weekendzie przedstawia się sytuacja w grupie B. Na ten moment przodują Włosi, przed Rosjanami. Obie drużyny mają taką samą liczbę punktów i identyczny bilans setów, jednak Włosi mają lepszy stosunek małych „oczek”. Z miejsca premiowanego awansem do turnieju finałowego Rosjan mogą wyrzucić Niemcy, którzy jako jedyni mają do rozegrania jeszcze dwa mecze z Iranem. Dwie wygrane za pełną pulę dadzą im miejsce w samolocie do Argentyny.

Grupa C
W tej grupie wszystko jest już jasne. W turnieju finałowym zagrają Kanadyjczycy, którzy dwukrotnie pokonali Japończyków i skorzystali na potknięciu Holendrów, którzy w drugim meczu ulegli Finom przekreślając swoje szanse na awans do finałów. Rywalizacja w tej grupie została już zakończona.

Finlandia – Holandia 1:3
(25:23, 23:25, 23:25, 23:25)

Japonia – Kanada 1:3
(11:25, 21:25, 25:23, 20:25)

Portugalia – Korea Płd. 1:3
(18:25, 25:22, 23:25, 21:25)

Finlandia – Holandia 3:1
(25:19, 26:24, 20:25, 25:20)