Piąty ligowy mecz i piąta wygrana.

BKS Visła Bydgoszcz pokonała ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 (25:21, 25:18, 25:12) w meczu 8. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Mariusz Marcyniak.

W sobotnie popołudnie bydgoszczanie podejmowali u siebie ZAKSĘ. Gospodarze mieli na swoim koncie komplet czterech zwycięstw. Zespół gości natomiast rozegrał do tej pory osiem spotkań, z czego wygrał tylko trzy.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od świetnej serii zagrywek Mariusza Marcyniaka 5:1. Na początku tej partii przyjezdni mieli dość spore problemy z dokładnym przyjęciem, a w konsekwencji wyprowadzeniem skutecznej akcji 3:8. ZAKSĘ do gry próbował poderwać Filip Grygiel oraz Grzegorz Wójtowicz 6:11. Bydgoszczanie jednak kontrolowali grę. Ręki w ataku na skrzydle nie zwalniał Jan Galabov, a na środku Janusz Gałązka 16:11. W końcówce drużyna ze Strzelec Opolskich, co prawda zmniejszyła nieco dystans do rywali, ale ostatnie słowo należało do BKS Visły, która wygrała 25:21.

Drugie set zaczął się od równej gry obu ekip 4:3. Z akcji na akcję coraz skuteczniejszy w ataku był Patryk Łaba oraz Patryk Strzeżek 7:5 i 10:7. W połowie partii serią dobrych zagrywek popisał Strzeżek 13:8. Podopiecznym Rolanda Dembończyka, robili co w ich mocy, aby dotrzymać kroku przeciwnikom. W polu serwisowym dobrze radził sobie Dominik Kramczyński 11:13. Jednak w dalszej części gra układała się pod dyktando siatkarzy z Bydgoszczy. Ostatni punkt asem serwisowym zdobył Galabov 25:18.

Podopieczni Marcina Ogonowskiego poszli za ciosem. W kolejnej partii bardzo szybko narzucili siatkarzom z Opolszczyzny swój rytm gry. Set od punktowego ataku rozpoczął Galabov. Chwilę później wspomniany przyjmujący popisał się serią bardzo dobrych zagrywek 8:3. Przyjezdni nie mieli praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać walkę z rywalem 7:12. Goście nie wystrzegali się prostych błędów zarówno w ataku, jak również polu serwisowym. Za to BKS Visła nie zwalniała tempa. Sporo problemów ZAKSIE sprawiły zagrywki Łaby 9:17. Gospodarze nie dali sobie wyrwać z rąk wygranej. Kolejne zwycięstwo za trzy punkty skutecznym atakiem przypieczętował Łaba 25:12.

2020-11-07:657 Napisane przez: TK